Połącz się z nami

Ostatnie dni życia Kamila Durczoka – przyjaciel dziennikarza zdobył się na szczere wyznanie

Kamil Durczok

News

Ostatnie dni życia Kamila Durczoka – przyjaciel dziennikarza zdobył się na szczere wyznanie

16 listopada w szpitalu w Katowicach, w wieku 53 lat zmarł Kamil Durczok. Kilka dni po śmierci, przyjaciel dziennikarza zdecydował się opowiedzieć o ostatnich chwilach z jego życia.

Zmarł Kamil Durczok

16 listopada media obiegła przykra wiadomość. W wieku 53 lat zmarł Kamil Durczok – jeden z najpopularniejszych dziennikarzy w naszym kraju. 15 listopada Kamil trafił na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jego stan oceniono jako ciężki. Biuro Rzecznika Prasowego szpitala poinformowało:

„Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13:45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4:23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia” 

Zobacz także: Podano szczegóły pogrzebu Kamila Durczoka

Ostatnie dni życia

Do przykrych wydarzeń związanych ze śmiercią Kamila odniósł się m.in. jego wieloletni przyjaciel – śląski dziennikarz Witold Pustułka. W rozmowie z Super Expressem opowiedział o ostatnich dniach życia. Nie obyło się również bez wspomnień z dawnych lat.

„To był szalony okres, byliśmy kawalerami i cały świat był przed nami. Chodziliśmy często do Piekiełka, lokalu w Hotelu Katowice, gdzie często zarywaliśmy noce. Z alkoholem Kamil nie przesadzał, zawsze był elegancki i wychodził z imprezy o własnych siłach” – wspomniał Witold Pustułka.

Zobacz także: Syn Kamila Durczoka zmienił nazwisko

Witold wyznał również, że ostatnie dni Kamila były trudne. Widać było, że choroba nie daje za wygraną.

„Wiedziałem, że jego stan jest bardzo ciężki, a noc będzie krytyczna. Tak się wydarzyło. We wtorek rano Dominik, brat Kamila, przysłał mi SMS. Tak dowiedziałem się o jego śmierci. (…) Pogorszenie się stanu zdrowia Kamila Durczoka nastąpiło nagle, ale cierpiał od dawna. W ostatnich miesiącach źle wyglądał, widać było, że choruje” – dodał.

źródło: Instagram Kamila Durczoka, se.pl

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w News

Do góry