Ostatnie zdjęcie królowej Elżbiety II przed śmiercią! Niepokoi jeden szczegół…

9 września 2022
Przez: : M.J

Najdłużej panująca monarchini odeszła 8 września 2022 roku w posiadłości Balmoral w Szkocji. Nieco wcześniej Pałac Buckingham poinformował o złym stanie zdrowia Jej Wysokości. Wcześniej w sieci pojawiły się ostatnie zdjęcia królowej. Jej Wysokość dwa dni przed śmiercią spotkała się z obecną premier Wielkiej Brytanii Liz Truss. Niepokoi jeden szczegół, który można ujrzeć na zdjęciu.

Śmierć Elżbiety II

O śmierci królowej Elżbiety II dowiedzieliśmy się 8 września o godzinie 18:30 polskiego czasu. Bez wątpienia można powiedzieć, że jest to koniec pewnej epoki. Tym samym tron objął syn królowej książę Karol III.

ZOBACZ TAKŻE: Pogrzeb królowej Elżbiety II. Znana jest dokładna data ceremonii.

Można również śmiało stwierdzić, że Karolowi III będzie trudno dorównać jego matce, która była uwielbiana przez Brytyjczyków. Co więcej, do samego końca pełniła swoje obowiązki. Jak się okazuje, jedną z ostatnich osób, która miała zaszczyt spotkać się z królową, była nowa premier Wielkiej Brytanii Liz Truss.

To właśnie podczas wizyty Liz Truss zostało wykonane ostatnie zdjęcie królowej Elżbiety II, które teraz nabiera innego znaczenia. Już wtedy wygląd monarchini zaniepokoił ludzi.

Dodajmy, że we wtorek 6 września Liz Truss została przyjęta na audiencję w zamku Balmore przez królową, która powierzyła jej misję sformowania nowego rządu. Tym samym nowa premier Wielkiej Brytanii stała się 15. i ostatnim premierem w czasie 70-letniego panowania Elżbiety II.

Ostatnie zdjęcie Elżbiety II przed śmiercią

Na zdjęciu, które zostało opublikowane 6 września 2022 roku, możemy zobaczyć, że królowa Elżbieta II znacznie podupadła na zdrowiu. Komentatorzy z Wysp Brytyjskich zauważyli, iż była znacznie zgarbiona niż zwykle oraz bardzo wychudzona. Co więcej, uwagę mediów zwróciła sina ręka królowej.

 “Prawdopodobnie wygląda to na przejaw choroby naczyń obwodowych. Wywołuje zaburzenie krążenia krwi ze względu na uszkodzenie naczyń krwionośnych poza sercem i mózgiem, prowadzące do ich blokady lub skurczu” – oceniła dr Deb Cohen-Jones w rozmowie z “Femail” na podstawie ostatnich zdjęć królowej.

96-letnia Elżbieta II jednak do samego końca obdarzała wszystkich swoim łagodnym uśmiechem i nie uciekała od królewskich obowiązków. Choć jej stan zdrowia już od dłuższego czasu budził niepokój, to mało kto się spodziewał, że odejdzie tak nagle niedługo po spotkaniu z nową premier Wielkiej Brytanii. Jak również podają media, Liz Truss została poinformowana o śmierci królowej Elżbiety II 8 września 2022 roku o godzinie 17:30 polskiego czasu.

Królowa Elżbieta II.
Ostatnie zdjęcie królowej Elżbiety II.

Źródło: wp.pl / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej