Cristiano Ronaldo wydał oświadczenie po zerwaniu kontraktu przez Manchaster United!

23 listopada 2022
Przez: : M.S.

We wtorek Manchester United rozwiązało umowę z Cristiano Ronaldo za porozumieniem stron. Piłkarz wydał wzruszające oświadczenie, w którym pożegnał się z klubem. Zapowiedział także, że szuka nowego wyzwania.

Manchester United zerwał kontrakt z Cristiano Ronaldo

W ostatnim czasie stosunku pomiędzy klubem Manchester United, a Cristiano Ronaldo nie były najlepsze. Kilka dni temu do sieci trafił wywiad portugalskiego piłkarza z Piersem Morganem, w którym Ronaldo skrytykował pracę klubu i zarządu “Czerwonych Diabłów”.

Na odzew ze strony klubu nie trzeba było długo czekać. Każdy domyślał się, że po tym, co ujawnił portugalski piłkarz, jego dni w Manchesterze United są policzone. Czerwone Diabły nie zamierzały czekać do styczniowego okienka transferowego. Po za tym na jak najszybszym rozstaniu z klubem zależało także Ronaldo.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Oświadczenie Cristiano Ronaldo

22 listopada, we wtorek, angielski klub piłkarski poinformował o zerwaniu kontraktu z Cristiano Ronaldo za porozumieniem stron. Informacje te potwierdził dziennikarz piłkarski Fabrizio Romano. Według niego portugalski piłkarz zrzekł się pensji, którą klub miałby mu wypłacać do końca jego kontraktu, czyli do czerwca przyszłego roku.

Klub wydał oficjalny komunikat:

“Cristiano Ronaldo opuści Manchester United za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym. Klub dziękuje mu za jego ogromny wkład w ciągu dwóch sezonów na Old Trafford, życząc jemu i jego rodzinie wszystkiego dobrego w przyszłości”

Także Cristiano Ronaldo zamieścił w swoich social mediach oficjalne oświadczenie, w którym pożegnał się z klubem. Zapewnił także, że będzie szukał nowego wyzwania:

“Po rozmowach z Manchesterem United obopólnie zgodziliśmy się na wcześniejsze zakończenie naszego kontraktu. Kocham ten klub i kocham fanów, to się nigdy przenigdy nie zmieni. Czuję jednak, że nadszedł właściwy czas, abym poszukał nowego wyzwania. Życzę drużynie wszelkich sukcesów w pozostałej części sezonu i w przyszłości”

Cristiano Ronaldo wydał oświadczenie/ fot. Twitter

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej