Połącz się z nami

Owsiak pozwał TVP! Sprawa z 2019 roku skończy się w sądzie! [WIDEO]

News

Owsiak pozwał TVP! Sprawa z 2019 roku skończy się w sądzie! [WIDEO]

Za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak podczas konferencji prasowej dał jasno do zrozumienia, że materiał, który wyemitowała Telewizja Polska przed rokiem, nie ujdzie im płazem, a cała sprawa swój finał znajdzie w sądzie! Zobaczcie, o jakie nagranie chodzi! Owsiak pozwał TVP!

W niedzielę 12 stycznia po raz 28 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak wraz z wolontariuszami i sztabami wyborczymi w całej Polsce oraz w paru miejscach na świecie podczas końcowego podsumowania ogłosił, że w tym momencie na konto WOŚP wpłynęło ponad 115 milionów złotych!

Zaznaczmy również, że ta kwota będzie cały czas rosła, bo wciąż niezakończone zostały internetowe licytacje. Ostateczna kwota zostanie podana 8 marca.

„Kiedy zamykaliśmy finał, mogliśmy powiedzieć, że deklarowana suma to 115 mln 362 tysiące. W tym momencie na koncie mamy 15 mln 461 tysiące złotych. 8 marca rozliczymy cały finał, teraz trwa liczenie pieniędzy”

Owsiak zaznaczył również podczas konferencji, że suma, która już została uzbierana, wystarczy na zrealizowanie wszystkich założeń, o których słyszeliśmy podczas finału. Owsiak zaapelował również do prezydenta, premiera i ministra zdrowia w związku z fatalną sytuacją w polskiej służbie zdrowia:

„Powinniśmy odbyć debatę narodową, to wy zawiadujecie naszymi pieniędzmi i naszymi podatkami. I to państwo powinniście natychmiast rozmawiać z nami, z narodem na temat zapaści służby zdrowia. Brakuje 60 tys. lekarzy, brakuje 100 tys. personelu medycznego. Tego się nie załatwi w ciągu sekundy, to zapaść systemowa”

Zaznaczył również, że jest to wielki wstyd dla naszego kraju.

Owsiak pozwał TVP!

Jurek Owsiak odniósł się również do materiału, który został wyemitowany w Telewizji Polskiej przed zeszłorocznym finałem. W animacji, której autorką jest Barbara Piela, możemy zobaczyć Jurka Owsiaka w postaci kukiełki kierowanej przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Jak możemy zobaczyć na poniższym nagraniu, była prezydent Warszawy z pomocą Owsiaka zabiera dla siebie datki, które miały być przeznaczone na WOŚP. Sama Hanna Gronkiewicz-Waltz również w tamtym czasie zapowiedziała, że pozwie TVP.

„Przypominacie sobie państwo, rok temu, mnie z plasteliny, kradnącego pieniądze? Właśnie sprawę podaliśmy do sądu”– dodał na zakończenie konferencji Jurek Owsiak.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry