Oxford Drama: [kim są?, kariera, piosenki, płyta, Instagram]

14 lutego 2022
Przez: : KS

Oxford Drama to polski zespół muzyczny, który z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność i uznanie wśród słuchaczy. Sprawdźmy, kim są, co wiadomo o ich dotychczasowej kariera oraz życiu prywatnym!

Oxford Drama: kim są?

Z informacji, od których możemy dotrzeć w sieci, dowiadujemy się, że w skład zespołu wchodzą Małgorzata Dryjańska i Marcin Mrówka. Wiadomo również, że oboje pochodzą z Wrocławia i są w tym samym wieku. Mianowicie, urodzili się w 1993 roku, a co za tym idzie w tym roku skończą 29 lat.

Dryjańska i Mrówka studiowali filologię angielską, dzięki czemu ich anglojęzyczne teksty są naprawdę doskonale przemyślane i zazwyczaj lepsze od innych twórców. Trzeba przyznać, że naprawdę wyróżniają się wśród nich i niewątpliwie mają szansę dotrzeć do jeszcze szerszego grona słuchaczy.

Oxford Drama płyta
Członkowie zespołu Oxford Drama

Zobacz także: Co wiemy o wokaliście Pawle Skibie?

Oxford Drama: kariera

Okazuje się, że zespół powstał w 2014 roku. Co ciekawe, jego członkowie twierdzą, iż założyli go, ponieważ dopadła ich nuda zarówno na studiach, jak i w życiu. Na początku przygody z muzyką, zajęli się coverowaniem innych twórców.

Marcin Mrówka w ich duecie jest bardziej odpowiedzialny za brzmienie i muzykę, natomiast Małgorzata Dryjańska pisze teksty i śpiewa. Niektórzy porównują ich do zespołu The Dumplings, natomiast zdaniem innych, ich style zdecydowanie się różnią.

Muzycy nie ukrywają, że dużo inspiracji czerpią z innych zespołów gitarowych. Do tej pory, zespół wydał trzy płyty. Co więcej, zdradzili, że już trwają prace nad kolejnym albumem.

Na swoim koncie mają już kilka sukcesów i wyróżnień, a także dzięki rosnącej popularności, nominacji do zdobycia tytułu odkrycia roku.

Oxford Drama: Instagram

Zespół Małgorzaty Dryjańskiej i Marcina Mrówki prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @oxforddrama. Na chwilę obecną, ich aktywność śledzi tam ponad 1,5 tysiąca użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej