Patryk Dobek: [wiek, kariera, Igrzyska Olimpijskie, Instagram]

7 stycznia 2022
Przez: : KS

Patryk Dobek to lekkoatleta, który na swoim koncie ma już sukces, który dla niektórych sportowców jest nawet celem życiowym. Mianowicie, mężczyzna zdobył medal podczas Igrzysk Olimpijskich. Sprawdźmy, co wiadomo o jego karierze oraz życiu prywatnym!

Patryk Dobek: wiek

Z informacji znalezionych w sieci, możemy dowiedzieć się, że sportowiec urodził się 13 lutego 1994 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 28 lat. Wiadomo również, że pochodzi z Kościerzyny.

Jak się okazuje, już od najmłodszych lat uwielbiał aktywność fizyczną i interesował się sportem. Co ciekawe, swoich sił próbował w kilku dyscyplinach. Sam przyznaje, że zdecydowanie wyróżniał się spośród kolegów zwłaszcza na treningach piłki nożnej. Górował nad nimi zwłaszcza szybkością. Wielu może zdziwić fakt, że Dobek dostał nawet propozycję gry w zespole Lechii Gdańsk. Jednakże, zrezygnował z niej na rzecz lekkoatletyki.

Patryk Dobek kariera
Patryk Dobek

Zobacz także: Co wiemy o Kamilu Stochu?

Patryk Dobek: kariera

Jak już wspominaliśmy, Dobek swoich sił próbował w kilku różnych dyscyplinach. Prócz futbolu, najwięcej skupiał się na biegu przez płotki na dystansie 400 m. Jednakże, podczas pamiętnych dla niego Igrzysk Olimpijskich w Tokio zdobył brązowy medal w biegu na 800 m. Co ciekawe, prawdziwie zaczął trenować go dopiero od pół roku. Jego sukces wzbudził duże poruszenie z tego względu nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.

Jednakże, należy zaznaczyć, że na przestrzeni lat zdobył wiele innych medali i wyróżnień. Sukcesy osiągał nie tylko indywidualnie, ale także w dyscyplinach sztafetowych. Pierwsze z nich zaczęły pojawiać się jeszcze w kategorii wiekowej juniorów.

Lekkoatleta cieszy się także dużą sympatią ze strony swoich fanów. Na duże wsparcie może liczyć także w swojej miejscowości. Został także nominowany do nagrody w plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Patryk Dobek: Instagram

Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @patrykdobek_400mh_official. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 11 tysięcy użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz