Paulo Sousa odchodzi z reprezentacji Polski – kolejne zaskakujące doniesienia!

27 grudnia 2021
Przez: : MC

Tego nie spodziewał się nikt! Paulo Sousa postanowił odejść z reprezentacji Polski. Zarówno kibicie, jak i sami zawodnicy nie kryją zaskoczenia tym bardziej, że Sousa znalazł już sobie nowe zajęcie. Trener wyjeżdża bowiem do Brazylii, gdzie zajmie się drużyną z Rio de Janeiro.

Kilka słów o Paulo

18 stycznia do mediów dotarła informacja, że Jerzy Brzęczek został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Jego miejsce zajął Paulo Sousa, który grał w reprezentacji Portugalii od 1991 do 2001 roku roku na pozycji pomocnika. Zagrał w 51 meczach i wystąpił na Euro 1996 i Euro 2000. Był w składzie reprezentacji także podczas Mistrzostw Świata 2002, jednak nie wystąpił na murawie. Swoją karierę zakończył w wieku 31 lat z powodu poważnej kontuzji. Ma także doświadczenie jako trener reprezentacji Portugalii oraz kilku drużyn z Anglii, Węgier, Izraela, Włoch, Szwajcarii i oczywiście reprezentacji Polski.

Były selekcjoner polskiej reprezentacji

Paulo Sousa zrezygnował z reprezentacji Polski

Jak się okazuje, Sousa długo nie piastował swojego stanowiska. Decyzja trenera polskich zawodników zszokowała wielu. Nikt nie spodziewał się, że Sousa nagle zrezygnuje ze stanowiska, a ponadto w tak ekspresowym tempie rozpocznie karierę w nowej drużynie.

Zobacz także: Żona Paulo Sousy to prawdziwa piękność – mamy zdjęcia!

Jeszcze 14 grudnia, podczas spotkania z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, Paulo zabrał głos w sprawie baraży, które odbędą się w marcu, natomiast zaledwie kilka dni później okazało się, że selekcjoner wcale nie ma zamiaru prowadzić polskiej drużyny. Prezez PZPR początkowo odmówił zerwania kontraktu, jednak jak się okazuje, Sousa rzeczywiście wyjeżdża do Brazylii, trenować drużynę z Rio de Janeiro. Przed związkiem trudne zadanie, bowiem prawdopodobnie czas walki o odszkodowanie.

Co myślicie o odejściu Paula Sousy z reprezentacji Polski?

źródło: Instagram Paulo Sousy, onet.pl, sportowefakty.wp.pl

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz