Połącz się z nami

Paweł Kukiz w szczerym wywiadzie odniósł się do lex TVN – „Owszem. Sprzedałem się”!

Paweł Kukiz

Z życia gwiazd

Paweł Kukiz w szczerym wywiadzie odniósł się do lex TVN – „Owszem. Sprzedałem się”!

Paweł Kukiz w ostatnich dniach wystąpił w radiu RMF FM, gdzie nie mogło obejść się bez poruszenia temu lex TVN. Polityk zabrał głos w sprawie, a niektórego słowa mogą was zaskoczyć!

Lex TVN

Kilka tygodni temu cała Polska nieprzerwanie mówiła o lex TVN, czyli nowelizacji ustawy medialnej. Jednym z jej założeń jest brak możliwości, aby właścicielem mediów był kraj spoza Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że na tamten czas właścicielem stacji TVN były Stany Zjednoczone, a konkretniej koncern Discovery.

Kolejne kontrowersje wzbudziło również samo głosowanie. Warto wspomnieć, że podczas pierwszego głosowania za nowelizacją była mniejszość, a co za tym idzie, obrady przeniesiono na wrzesień. Przełomem w sprawie okazał się fakt, że zaledwie godzinę później członkowie partii Kukiz’15 stwierdzili, że pomylili się. Nieoczekiwanie doszło do ponownego głosowania, którego wynik okazał się zgoła inny. Swoje zdanie zmienili: Paweł Kukiz, Stanisław Żuk i Jarosław Sachajko, a to właśnie ich głosy zaważyły o ostatecznej decyzji. Projekt przeszedł większością 228 głosów.

Zobacz także: Gwiazdy zabrały głos w sprawie lex TVN

Paweł Kukiz

Paweł Kukiz zabrał głos w sprawie lex TVN

Nie da się ukryć, że zarówno sama powtórka głosowania jak i jego wynik wzbudził ogromne kontrowersje. Hejt wylał się przede wszystkim na Pawła Kukiza, który zmienił zdanie lub jak sam twierdzi, pomylił się podczas głosowania. Słowom krytycznym nie było końca. Kiedy sprawa nieco ucichła, Kukiz pojawił się w radiu RMF FM, gdzie udzielił wywiadu. W rozmowie nie mogło zabraknąć odniesienie do lex TVN.

„Mógł upaść ten rząd, a razem z nim moje postulaty. Przez jedną durną reasumpcję mam sobie osiem lat życia i nadziei na to, by obywatele zrobili krok w kierunku normalnego życia, marnować? Za cały ten klimat mogę państwa przeprosić, natomiast to są cele wyższe. Jak wchodzę do szamba, żeby je osuszyć, to proszę się nie spodziewać, że będę pachniał” – powiedział Paweł Kukiz.

Polityk odpowiedział również na plotki związane z rzekomym przekupieniem.

„Owszem, sprzedałem się. Ale nie za pieniądze tylko za ustawy, które będą służyć wszystkim Polakom. Nigdy nie chciałem, nie chcę i chcieć nie będę posad, ministerstw, synekur ani dla siebie, ani dla naszych posłów, ani naszych rodzin, znajomych. Dla nikogo. I od nikogo” – dodał.

Co myślicie o całej sprawie?

źródło: Instagram Pawła Kukiza / Polityki Krakowskiej, RMF FM

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Z życia gwiazd

Do góry