Pierwszy milion w “Milionerach” Polsatu! Zwycięzca Bartosz Radziejewski zdradza sekret przygotowań do wielkiej wygranej

11 listopada 2025
Przez: : Klaudia Górska

W poniedziałkowy wieczór 10 listopada 2025 roku teleturniej “Milionerzy” na antenie Polsatu zapisał się w historii. Bartosz Radziejewski z Wrocławia jako pierwszy uczestnik w tej stacji zgarnął główną nagrodę, czyli milion złotych. Tuż po triumfie podzielił się z widzami, jak konkretnie szykował się do gry, co wzbudziło falę komentarzy w sieci.

Historyczna wygrana w Polsacie

Program “Milionerzy” powrócił na antenę Polsatu po przerwie, a już w jednym z pierwszych odcinków padła główna nagroda. 34-letni Bartosz Radziejewski odpowiedział poprawnie na 12 pytań zadawanych przez Huberta Urbańskiego. To pierwszy taki sukces od czasu, gdy teleturniej przeniósł się do tej stacji. Uczestnik nie ukrywał emocji, a jego opanowanie i wiedza zrobiły wrażenie na publiczności.

Jakie było pytanie za milion?

Ostatnie pytanie brzmiało: “Co rozpali zmysły sapioseksualisty lub sapioseksualistki?“.  A) krwisty stek chateaubriand B) selfie w piżamie C) cytat z Kanta lub Einsteina D) fotka z wakacji na Bali. Wygrana to nie tylko pieniądze, ale też dowód na to, że szeroka wiedza się opłaca.

Sekret przygotowań zwycięzcy

Tuż po programie Radziejewski udzielił wywiadu, w którym zdradził, jak szykował się do udziału w show. Okazuje się, że jego strategia była bardzo konkretna, skupił się na systematycznym poszerzaniu wiedzy z różnych dziedzin. Bardzo konkretnie przygotowywał się do gry.

Uczestnik przyznał, że oglądał poprzednie edycje programu, czytał książki i śledził aktualności. To podejście pozwoliło mu uniknąć błędów i pewnie odpowiadać na pytania. Radziejewski podkreślił, że kluczem było logiczne myślenie i spokój pod presją. Zwycięzca nie ukrywa, że milion złotych zmieni jego życie. W rozmowach z mediami wspomniał o planach związanych z rodziną i pasjami. Jako miłośnik natury, myśli o inwestycjach w ekologiczne projekty.

Jestem na takim etapie życia, że myślę o założeniu rodziny

Reakcje widzów i mediów

Wygrana Radziejewskiego błyskawicznie obiegła internet. Widzowie chwalili jego wiedzę i opanowanie, a w mediach społecznościowych pojawiły się setki gratulacji. Niektórzy podkreślali, że to motywacja do nauki i udziału w teleturniejach. Program zyskał na popularności, a fani czekają na kolejne emocjonujące odcinki.

Ten sukces pokazuje, że “Milionerzy” nadal przyciągają utalentowanych uczestników. Czy wkrótce padnie kolejna główna nagroda? Przekonamy się w następnych emisjach.

Źródło: Polsat / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej