Połącz się z nami

Piosenka Kory w dokumencie braci Sekielskich. Czy ten sam tytuł to przypadek?

Piosenka Kory w dokumencie braci

News

Piosenka Kory w dokumencie braci Sekielskich. Czy ten sam tytuł to przypadek?

16 maja miała miejsce premiera drugiej części, dokumentalnej serii o pedofilii w Kościele „Zabawa w chowanego”. W dokumencie braci Sekielskich pojawiła się piosenka Kory, która nosi ten sam tytuł. W ten sposób twórcy dokumentu przypomnieli również jej sprawę sprzed lat! Zobaczcie!

Minął rok od premiery głośnego dokumentu braci Sekielskich o pedofilii w Kościele „Tylko nie mów nikomu”. Marek i Tomasz Sekielscy niewątpliwie poruszyli temat, obok którego nie można przejść obojętnie. Produkcja ta wówczas rzeczywiście odbiła się szerokim echem w polskich mediach. Wywołała także mnóstwo debat i dyskusji, które niestety, teraz jak już wiemy, nie pociągnęły za sobą żadnych skutków.

Bracia jednak z pewnością zwiększyli w znacznej mierze świadomość społeczną w naszym kraju. Zostali także bardzo docenieni za tę produkcję, zgarniając przy tym wiele branżowych nagród.

Zapisy zaś ich dziennikarskiego śledztwa obejrzało do tej pory w samym internecie ponad 23 miliony widzów. Nie mówiąc już o telewizji, bo niektóre stacje zdecydowały się go również wyemitować.

Sekielscy zapowiedzieli tryptyk o tej tematyce i właśnie teraz zdecydowali się pokazać światu jego drugą odsłonę Dokument pod tytułem „Zabawa w chowanego”.

Piosenka Kory w dokumencie braci Sekielskich.

W dokumencie poznajemy między innymi losy dwóch braci, synów parafialnego organisty Molestowanych przez wikarego, który był również przyjacielem rodziny i częstym bywalcem ich domu. Film dodatkowo rzuca światło na władze nie tylko Kościoła, które wiedzą o tak skali problemu i nic z tym nie robią. 

Film miał swoją premierę blisko tydzień temu, bo w sobotę 16 maja. Zrobiło się jednak o nim głośno już kilka dni wcześniej, kiedy w sieci pojawił się zwiastun dokumentu.

Na koniec filmu możemy usłyszeć piosenkę Kory, która również wyznała swego czasu, że była molestowana przez duchownego jako mała dziewczynka. Dlatego też jako manifest artystki powstał utwór „Zabawa w chowanego”, który został wydany w 2010 roku. Teraz Sekielscy wykorzystali w filmie, przypominając przy tym sprawę sprzed lat.

Co ciekawe jak przyznał Tomasz Sekielski w programie Magdy Mołek, zbieżność tytułów jest całkowicie przypadkowa.

„Najpierw był tytuł, ja zapomniałem zupełnie, że Kora napisała piosenkę o takim tytule.

Kiedy wybraliśmy ten tytuł i uznaliśmy, że „Zabawa w chowanego” najlepiej odda sedno sprawy… Wtedy przypomniałem sobie o piosence Kory. Piosenka pojawia się na koniec i jest świetna puentom tego, co widz zobaczył” – powiedział Tomasz Sekielski.

Trzeba przyznać, że tekst z piosenki Olgi Jackowskiej w kontekście filmu braci Sekielskich wybrzmiewa jeszcze mocniej.

Warto podkreślić, że to, że cały film braci Sekielskich został sfinansowany ze zbiórki społecznej. Brak sponsorów z pewnością pozwala zachować twórcom niezależność.

Dodajmy przy tym, że „Zabawę w chowanego” do tej pory na You Tube obejrzało ponad 6 milionów internetowych widzów.

Link TUTAJ → https://www.youtube.com/watch?v=T0ym5kPf3Vc&ab_channel=SEKIELSKI

Tam również znajdują się informacje, jak wesprzeć kolejne produkcje braci.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Może Ci się spodobać...
Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry