Połącz się z nami

Piotr Domalewski: [wiek, kariera, filmy, Paszporty Polityki, Instagram]

Opisy gwiazd

Piotr Domalewski: [wiek, kariera, filmy, Paszporty Polityki, Instagram]

Piotr Domalewski to jeden z kandydatów nominowanych do zdobycia nagrody Paszporty Polityki w kategorii film. Nie da się ukryć, że to jeden z najlepszych artystów filmowych w kraju. Ma wielu fanów, którzy z niecierpliwością czekają na jego najnowsze produkcje. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo na jego temat, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Piotr Domalewski: wiek

Z informacji zamieszczonych w sieci, możemy dowiedzieć się, że Domalewski urodził się 17 kwietnia 1983 roku, w związku z czym na chwilę obecną ma 37 lat. Pochodzi z Łomży. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Krakowie. Oprócz tego, jest także absolwentem Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Co za tym idzie jest nie tylko aktorem, ale także reżyserem i scenarzystą filmowym.

Piotr Domalewski: filmy

Zanim stanął po drugiej stronie kamery, widzom dał się poznać jako aktor. Między innymi, mieliśmy okazję oglądać go w serialach ,,Barwy szczęścia’’, ,,Czas honoru’’, ,,Usta Usta’’ i ,,Przepis na życie’’. Ponadto, zagrał także w kilku filmach. Były to ,,Historia Roja’’, ,,80 milionów’’ oraz ,,Demon’’. Mężczyzna jest również utalentowany wokalnie. Za swoją działalność artystyczną zdobył wiele nagród i nominacji. Największy rozgłos i uznanie przyniosła mu produkcja ,,Cicha noc’’, której był reżyserem.

Piotr Domalewski: Paszporty Polityki

Paszporty Polityki to nagroda ceniona wśród polskich artystów. Co roku, najwybitniejsi z nich zostają nominowani w kilku kategoriach. Domalewski ma szansę zdobyć ją, jeśli pokona pozostałych artystów w kategorii filmowej. Między innymi, będzie rywalizował o nią z Maciejem Cuske i Janem Holoubkiem. W tym gronie znalazł się za reżyserię fabuły ,,Jak najdalej stąd’’ – jego najnowszą produkcję, która swoją premierę miała w 2020 roku.

Piotr Domalewski: Instagram

Okazuje się, że mężczyzna nie udziela się w mediach społecznościowych. W związku z tym, nie prowadzi także własnego profilu na Instagramie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry