Połącz się z nami

Piotr Żyła zdradził, co kupi za wygraną w mistrzostwach świata – będziecie w szoku!

Piotr Żyła zdradził co kupi za wygraną

News

Piotr Żyła zdradził, co kupi za wygraną w mistrzostwach świata – będziecie w szoku!

Piotr Żyła mistrzem świata! Przypomnijmy, że skoczek zarobił na mistrzostwach około 118 tys. złotych. W jednym z wywiadów zdradził, co planuje kupić za wygraną. Trzeba przyznać, że to dość nietuzinkowy pomysł. Poznajcie szczegóły!

Piotr Żyła to wybitny skoczek narciarski, który na swoim koncie ma mnóstwo osiągnięć. W ostatnich dniach ponownie udowodnił swoją świetną formę, zdobywając mistrzostwo świata w konkursie na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Przypomnijmy, że kolejne miejsca na podium zdobyli: Karl Geiger z Niemiec i Anze Lanisek ze Słowenii.

Warto wspomnieć o reakcji partnerki Piotra na wieść o jego zwycięstwie. Marcelina Ziętek opublikowała wówczas na swoim Instagramie relację, na której nie ukrywała swoich emocji i wzruszenia.

„Tyle szczęścia” – napisała.

Z kolei Justyna Żyła, była żona skoczka, opublikowała zdjęcie, na którym widać, jak czyta córeczce książkę. Uwagę zwraca jednak obrazek umieszczony w owej książeczce. Widać na nim… kłócących się rodziców. Następnie napisała:

„Wiele osób uważa, że jestem zobowiązana do publicznych gratulacji byłemu mężowi sukcesu – nie muszę publikować gratulacji pod publiczkę. Ilekroć gratulowałam mu sukcesów, zarzucano mi, że nie mogę o nim zapomnieć itp. Dlatego postanowiłam pogratulować mu prywatnie.”

Zobacz także: Piotr Żyła zabalował po wielkim zwycięstwie! To była GRUBA impreza!

Piotr Żyła zdradził, co kupi za wygraną w mistrzostwach świata

Warto dodać, że łączna pula nagród podczas mistrzostw świata wynosi 944 288 franków szwajcarskich, czyli prawie 3,9 mln zł. Okazuje się, że mistrz świata otrzymuje aż 40% tej kwoty, czyli 28 720 franków szwajcarskich. W przeliczeniu na złotówki daje to kwotę około 118 tys. złotych. Właśnie tyle pieniędzy otrzymał Piotr Żyła za wywalczony tytuł. W jednym z wywiadów dziennikarz zapytał sportowca, jak spożytkuje swoją wygraną. Odpowiedź Piotra z pewnością wywoła u Was uśmiech na twarzy. Piotr Żyła w żartobliwy sposób zdradził, że planuje kupić… Frugo na następny sezon. Przypomnijmy, że poprzednim wywiadzie, tuż po wygranej wyznał, że przed skokami wypił właśnie ten napój.

Całą rozmowę z roześmianym Piotrkiem możecie obejrzeć poniżej.

Spodziewaliście się takiej odpowiedzi?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry