Pogodynka Telewizji Polskiej zwolniona za wsparcie WOŚP! W mediach rozpętała się prawdziwa burza…

3 lutego 2021
Przez: : J.J

Co roku wielu ludzi oblepia swoje nakrycia serduszkami WOŚP, by pokazać wsparcie Fundacji. Patrycja Kasperczak – wieloletnia prezenterka pogody w Telewizji Polskiej, oddziału poznańskiego straciła pracę przez taką decyzję. Zobaczcie więcej informacji na temat tego zdarzenia, które oburzyło wielu Polaków. Pogodynka Telewizji Polskiej zwolniona za wsparcie WOŚP!

Za nami 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja założona już w 1993 roku, cyklicznie organizuje ogólnopolską imprezę o charakterze charytatywnym. Tegoroczny finał organizowany był pod haseł “Finał z głową”. Pomimo wielu utrudnień związanych z obecną pandemią koronawirusa udało się zebrać wielkie środki, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Choć wielkie granie WOŚPu weszło już w naszą codzienność od lat ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dziś wielkie zamieszanie w mediach sprawiła sytuacja związana ze zwolnieniem Patrycji Kasperczak – wieloletniej prezenterki pogody, która prowadziła pogodę na kanale Telewizji Polskiej w poznańskim oddziale.

Prezenterka Telewizji Polskiej poprowadziła pogodę w dzień Wielkiego Finału. Patrycja zaprezentowała się na wizji wraz z naklejką serduszka fundacji, które oznacza wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak się okazuje, poparcie to sprawiło, że kobieta straciła pracę, którą sprawowała od ponad dwudziestu lat.

Pogodynka Telewizji Polskiej zwolniona za wsparcie WOŚP!

Według “Gazety Wyborczej” dyrektor Telewizji Polskiej oddziału poznańskiego Agnieszka Ławniczek postanowiła zwolnić pogodynkę już następnego dnia. Kobiecie zarzucono wsparcie WOŚP, czyli promowanie konkurencyjnej stacji, która od lat emituje finały w największych miastach Polski. Warto wspomnieć, że prezenterka nie odniosła się ani słowem do działania fundacji bądź finału WOŚP prezentując pogodę tamtego dnia.

Jak podaje źródło, mowa również o innych osobach, które miały ponieść konsekwencje, a mianowicie jeden z reporterów oraz wydawczyni, którzy współpracowali przy materiale na temat WOŚP, a który emitowany był w ubiegłą niedzielę.

Do opisywanej sytuacji odnieśli się włodarze Telewizji Polskiej, którzy wydali w mediach specjalne oświadczenie. Jak czytamy:

„W związku z nieprawidłowymi informacjami ‘Gazety Wyborczej’ oświadczam, że pani Patrycja Kasperczak-Janas jest zatrudniona w Oddziale TVP S.A w Poznaniu na podstawie umowy cywilnoprawnej jako redaktor odpowiedzialny dnia. Natomiast jej umowa dotycząca prowadzenia prognozy pogody wygasła z dniem 31.01.2021 roku z powodu upływu terminu, na który była zawarta.”

W mediach zawrzało głos sprzeciwu zabrał zarówno senator Marcin Bosacki, który zwrócił się do samego prezesa TVP – Jacka Kurskiego:

„Prezenterka pogody Patrycja Kasperczak zwolniona z TVP Poznań, bo na wizji miała serduszko #WOŚP. Decyzja dyrektor Agaty Ławniczak-Loby jest jak ze stanu wojennego. Wzywam prezesa TVP i przew. Rady Programowej TVP Poznań do wycofania tej haniebnej decyzji oraz ukarania winnych.”

Pogodynka Telewizji Polskiej zwolniona za wsparcie WOŚP!

W tej sprawie postanowił wypowiedzieć się również Jurek Owsiak, który opublikował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku obszerny wpis, w którym tłumaczy niezrozumienie tej decyzji. Owsiak wyciągnął dłoń do poszkodowanej pogodynki:

„Przykre zdarzenie
Jest nam bardzo przykro z powodu zdarzenia, które miało miejsce w Telewizji Polskiej w oddziale poznańskim. Pani Patrycja Kasperczak, która zapowiada pogodę od wielu, wielu lat, w dniu Finału miała na bluzce nalepione serduszko
WOŚP (…)Spotkała ją za to ogromna przykrość – została zwolniona z pracy. W życiu nie przypuszczałbym, żeby może dojść do takiej sytuacji związanej z logotypem najbardziej znanej akcji prowadzonej przez Fundację, która cieszy się największym zaufaniem Polaków (…).
Tym bardziej jest to niezrozumiałe, że kiedy Finały odbywały się w TVP, oddział poznański był jednym z najbardziej gorących oddziałów telewizji realizując z ogromnym przytupem Finały z tamtych lat. Ci sami ludzie nadal pracują i ci sami ludzie podjęli tę niezwykle restrykcyjną decyzję. Pani Patrycjo, nie wiem jak naprawić tę krzywdę. Jeśli potrzebowałaby Pani pomocy prawnej, to bardzo proszę dać nam znać, służymy wsparciem czy chociażby poradą.
W najśmielszych wyobrażeniach nie mógłbym pomyśleć, że współtwórcy tego wspaniałego, pospolitego ruszenia, jakim są Finały, czyli Telewizja Polska, mogła się tak zachować. Dzisiaj Fundacja podjęła decyzję, że ogłoszenie wyniku zbiórki 29. Finału odbędzie się 29 marca. Przypominam, że kwota deklarowana na zakończenie finału to 127 495 626 PLN.”

A Wy, co uważacie w tej sprawie?

To również może Was zainteresować: Jurek Owsiak w ostrych słowach o TVP: „Nie jesteście moją telewizją”!

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej