Pogrzeb Lisy Marii Presley. Tysiące osób nie mogło powstrzymać łez po poruszającej przemowie

23 stycznia 2023
Przez: : M.J

W niedzielę 22 stycznia odbył się pogrzeb Lisy Marii Presley, która zmarła niespodziewanie 12 stycznia. Aktorka i autorka tekstów spoczęła w Graceland, czyli rodzinnej posiadłości, gdzie pochowani są również jej ojciec, Elvis Presley oraz syn Benjamin. Nie zabrakło także poruszającej przemowy, którą odczytała Priscilla Presley, a którą napisała córka Lisy.

Śmierć Lisy Marii Presley

12 stycznia poinformowano o śmierci córki Elvisa Presleya. Nie da się ukryć, że ta wiadomość poruszyła wiele osób, tym bardziej że dwa dni wcześniej Lisa była obecna na gali Złotych Globów, gdzie wręczała nagrodę za film o jej ojcu. 54-latka 12 stycznia została znaleziona w swojej posiadłości przez swoją gosposię. Gwiazdę natychmiast przetransportowano do szpitala, gdzie jak podają media, po raz drugi doszło u niej do zatrzymania akcji serca.

ZOBACZ TAKŻE: Wiadomo, jak wyglądały ostatnie godziny życia Lisy Marie Presley! Zakazano resuscytacji

22 stycznia odbyło się ostatnie pożegnanie córki Elvisa Presley, która spoczęła w posiadłości Presleyów, gdzie swego czasu mieszkała wraz z ojcem. Teraz znajduje się tam muzeum poświęcone rodzinie Elvisa Presleya. Miejsce jest także atrakcją turystyczną, którą co roku odwiedza tysiące fanów, aby uczcić swojego idola.

W ostatnim pożegnaniu Lisy Marii Presley udział wzięło sporo gwiazd oraz tysiące fanów. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się odśpiewaniem Amazing Grace przez Jasona Clarka i The Tennessee Mass Choir. Ceremonia była także transmitowana na żywo dla fanów rodziny Presleyów na całym świecie.

Poruszające pożegnanie Lisy Marii Presley

Na pogrzebie nie mogło zabraknąć matki Lisy Marii Presley. Priscilla Presley zdecydowała się przeczytać list, który napisała jej wnuczka. Córka Lisy Marii napisała od siebie kilka poruszających słów na temat swojej ukochanej mamy i jak podkreśliła, była dla niej superbohaterką, na której zawsze mogła polegać.

Nie mam pojęcia, jak ująć w słowa moją matkę. Prawda jest taka, że jest ich zbyt wiele. Lisa Marie Presley była ikoną, wzorem do naśladowania, superbohaterką dla wielu ludzi na całym świecie. Ale Mama była moją ikoną, moim wzorem do naśladowania, moją superbohaterką, na znacznie więcej sposobów niż jeden. Nawet teraz nie jestem w stanie przekazać wszystkiego, co można o niej zrozumieć lub wiedzieć, ale jak zawsze mówiła: “Zrobię co w mojej mocy”– napisano w pożegnalnym liście.

Podczas ceremonii pogrzebowych dla żałobników zaśpiewała m.in. Alanis Morissette. Wśród zgromadzonych gości pojawili się także Sarah Ferguson, Billy Corgan, czy Baz Luhrmann, który wyreżyserował film biograficzny Elvis.

Źródło: party.pl / Youtube / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej