Polska pojedzie na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej!

14 października 2019
Przez: : W.M.

Reprezentacja naszego kraju wygrała wczorajszy mecz, czym zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Europy. Wielka radość w szatni! Polska jedzie na Euro 2020!

Wczorajszego wieczoru Reprezentacja Polski pokonała na stadionie Narodowym w Warszawie Macedonię Północną i wynikiem 2:0 zapewniła sobie udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Euro 2020.

Polacy pokonali rywala

Kibice na gole naszej kadry czekać musieli do drugiej połowy spotkania. Dopiero w 74′ pierwszego gola trafił  Przemysław Frankowski, który wbiegł na boisko chwile wcześniej z ławki rezerwowej. Po 6 minutach do siatki dołożył na wynik 2:0 napastnik na co dzień grający we włoskim klubie Napoli – Arkadiusz Milik.

Polska jedzie na Euro

21 marca we Wiedniu meczem z Austrią Polacy rozpoczęli walkę o awans na piłkarskie mistrzostwa Europy 2020. W dniu wczorajszym 13 października, po meczu z Macedonią Północną biało-czerwoni zapewnili sobie awans na Euro, które odbędą się już w przyszłym roku. Polska po raz trzeci z rzędu zagra w wielkim turnieju.

Podopieczni Jerzego Brzęczka od pierwszych minut starali się dużo bardziej niż w poprzednich spotkaniach, ale rywal pozwolił im grać i ostatecznie triumfować na PGE Narodowym, który wypełniony był po brzegi.

Po wygranym spotkaniu kapitan Reprezentacji, Robert Lewandowski otworzył wielką butelkę szampana, czym uczcił wielki sukces:

“Euro2020 here we go! #Polska ??⚽ @laczynaspilka Dziękujemy za Wasze wsparcie” – napisał Lewy na Instagramie

Jeden z bohaterów spotkania, który strzelił drugą bramkę, tak podziękował na swoim profilu:

“Niesamowita noc, fantastyczny zespół. Cieszę się z bramki dla reprezentacji i dziękuję Wam za wsparcie” – napisał Arek Milik

Grzegorz Krychowiak zamieścił natomiast filmik, jaki nagrany został po wygranej w szatni, gdzie wybrzmiewały słowa uradowanych piłkarzy „Polska do boju”.

Jak Wam się podobał wczorajszy mecz? Czy kadra Jerzego Brzęczka ma szansę na zwycięstwo podczas Mistrzostw Europy w 2020 roku?

źródło: Instagram Robert Lewandowski, Arek Milik