Polskie gwiazdy wspierają Ukrainę po ataku Rosji na naszych wschodnich sąsiadów

24 lutego 2022
Przez: : W.M.

Stało się to, czego obawiał się cały świat. Prezydent Rosji Władimir Putin kilka godzin temu ogłosił rozpoczęcie operacji wojskowej na Ukrainie. Są już ranni i pierwsze ofiary śmiertelne. Zobaczcie, jak naszych wschodnich sąsiadów wspierają polskie gwiazdy.

Rosja zatankowała Ukrainę

Około czwartej nad ranem prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił przemówienie, w którym poinformował, że właśnie rozpoczyna się operacja militarna na terenie Ukrainy i zaapelował do ukraińskich żołnierzy, aby złożyli broń i wrócili do swoich domów.

Putin w swoich przemówieniu podkreślił, że Rosja to dziś jedno z najpotężniejszych mocarstw nuklearnych dla świecie, dlatego ewentualna chęć pomocy Ukrainie, która skutkować będzie najazdem na Rosję, może skończyć się klęską i mieć tragiczne w skutkach konsekwencje dla samego agresora.

Niedługo później media na całym świecie zaczęły informować o pierwszych ekspozycjach na terenie Ukrainy, a sam prezydent Wołodymyr Zełeński ogłosił w kraju stan wojenny.

Gwiazdy o wojnie

Tym, co od kilku godzin dzieje się na Ukrainie, żyje cały świat. Media na bieżąco relacjonują wydarzenia ze wschodniej granicy oraz kraju, przekazując, jak aktualnie wygląda na wschodzie.

Od rana także media społecznościowe zalały wpisy gwiazd polskiego show-biznesu, które wyraźnie niepokoją się sytuacją na Ukrainie.

Wyjątkowo emocjonujący wpis pojawił się na profilu urodzonej na Ukrainie Weroniki Marczuk.

„Jednak… WOJNA …! To nie człowiek, to NIELUDZI. Niech Bóg ma w opiece Ukrainę, ludzi, niech ma w opiece wszystkich 🙏 nas. Bombardowania są wszędzie, wprowadzono już stan wojenny, czołgi wjeżdżają i z Białorusi i z Rosji i z Krymu … Na zdjęciu Charkow. Zatrzymajcie się, błagam, nie niszczcie życia, chociaż nie krzywdźcie ludzi” – napisała Weronika

Na ostatnie wydarzenia zareagowała także Maffashion, która na swoim profilu opublikowała flagę Ukrainy.

„Jestem przerażona” – wyznała Julia

Kilka zdań o sytuacji na świecie przekazała także od siebie Olga Frycz

„Otworzyłam dziś oczy i ucieszyło mnie słońce za oknem.

A później zobaczyłam te nagłówki, zdjęcia, nagrania. STRACH.

Nawet nie wiem co mam napisać.

Bardzo Wam współczuje drodzy przyjaciele z Ukrainy, Białorusi oraz z Rosji.

Postaram się wspierać Was jak tylko będę mogła.” napisała Olga

Na profilu Lary Gessler pojawiło się natomiast całkowicie czarne zdjęcie.

„Od lat nie zaczynam dnia od wiadomości. Robiłam tak przez wiele lat i doszłam do wniosku, ze za dużo mnie to kosztuje. Dawka kortyzolu z rana – ze złości, bezsilności, frustracji. Lepiej śpię i funkcjonuje, gdy sprawdzam wiadomości po śniadaniu, wyjściu z domu… jakoś łatwiej jest mi się z tym wszystkim zmierzyć. Dziś miał być słodki dzień, święto cukierników… Niestety pozostała sama gorycz. Trzymajcie się Bracia i Siostryz za wschodniej granicy. Jesteśmy z Wami”

Znana z wyrażania poglądów o sytuacji na świecie Basia Kurdej Szatan tym razem nie zdecydowała się na obszerną wypowiedzieć, a na swoim profilu opublikowała wyłącznie ukraińską flagę, która oznaczyła hasztagami #WolnaUkraina #Ukraina.

Basia Kurdej-Szatan o Ukrainie
Barbara Kurdej-Szatan
Marczuk o Ukrainie
Weronika Marczuk
Lary Gessler o Ukrainie
Lara Gessler

źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej