Połącz się z nami

Organizatorzy Punch Down zabrali głos po śmierci Artura Walusia Walczaka! Zamieścili poruszający wpis!

Artur Waluś Walczak zmarł

News

Organizatorzy Punch Down zabrali głos po śmierci Artura Walusia Walczaka! Zamieścili poruszający wpis!

Informację o śmierci byłego strongaman przekazał jego przyjaciel Piotr Witczak. Po miesięcznej walce Artur Walczak zmarł. Organizacja Punch Down pożegnała zawodnika.

Śmierć Artura Walusia Walczaka

22 października podczas 5. gali Punch Down, Artur Walczak stanął do walki na przeciwko Dawida Zalewskiego. Nikt nie przypuszczał, że rywalizacja pomiędzy tymi zawodnikami skończy się tragicznie. Po ciosie Zalewskiego, Walczak runął na ziemię i stracił przytomność. Interweniowała pomoc medyczna, a po czasie znokautowany zawodnik został przewieziony do szpitala. Od tamtej pory Waluś przebywał w śpiączce. a rokowania na temat jego zdrowia nie były najlepsze.

Tragiczne wydarzenia szczególnie bolesne były dla przyjaciela Walusia, Bonusa BGC, który na swoim InstaStory informował o stanie zdrowia Artura. Chociaż lekarze nie dawali większych szans na przeżycie, każdy z bliskich wierzył, że Walczak się obudzi.

Próby wybudzenia Walczaka ze śpiączki kończyły się niepowodzeniem, a kilka dni później poinformowano o jego śmierci. Wiadomość o tym, że Waluś nie żyje przekazał Bonus, który zamieścił na swoim Instagramie wpis, w którym pożegnał swojego przyjaciela.

„Spoczywaj w pokoju Przyjacielu 🥲🥲🥲 Do końca wszyscy wierzyliśmy.. Mam nadzieję , że tam będzie Ci lepiej niż tu… Świat się kończy. Będzie mi Cię brakowało Artur🥲” – napisał Bonus na Instagramie.

Organizacja Punch Down pożegnała Artura Walczaka!

Artura Walczaka pożegnała również federacja Punch Down, która zmieściła na swoim oficjalnym profilu na Instagramie wzruszający post. :


„Z głębokim żalem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci Artura „Walusia” Walczaka. Odszedł od nas nie tylko wspaniały sportowiec, ale przede wszystkim nasz dobry kolega. Będzie nam Go bardzo brakowało. Podobnie jak wszyscy znający Artura, długo mieliśmy nadzieję, że Jego wybudzenie się ze śpiączki jest tylko kwestią czasu, a powrót do zdrowia, jakkolwiek mozolny, będzie możliwy. Niestety dzisiaj ta nadzieja ostatecznie zgasła. W tej bardzo smutnej chwili chcemy złożyć Rodzinie oraz wszystkim Najbliższym Artura wyrazy najgłębszego ubolewania z powodu ich straty oraz przekazać nasze kondolencje.”

Zobacz także: Przyczyna śmierci Artura Walczaka

Źródło: Instagram Punch Down, Instagram Bonusa

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w News

Do góry