„Prince Charming” doczekał się pierwszej skargi do KRRiT! Co tak oburzyło widzów?

17 listopada 2021
Przez: : M.J

Program emitowany w stacji TTV może mieć kłopoty. Jak się dowiedzieliśmy, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła skarga od widza, którego najwyraźniej zniesmaczył jeden z odcinków programu Prince Charming. Co wywołało aż takie oburzenie?

Prince Charming

Pierwszy polski program randkowy, w którym udział biorą osoby homoseksualne miał swoją premierę w październiku na platformie Player. Natomiast już od listopada widzowie mogą śledzić miłosne reality-show również na ekranach swoich telewizorów.

Program został wyemitowany na antenie TTV 2 listopada, a zasady jego są bardzo proste. Trzynastu kawalerów zamieszkało w hiszpańskiej willi, gdzie rywalizują pomiędzy sobą o względy tytułowego “księcia” – Jacka Jelonka. Prowadzącą randkowego reality-show została Aggie Lal.

Zobacz także: Kto najbardziej pasuje do Jacka Jelonka? Fani mają swój typ!

Prince Charming.
Uczestnicy pierwszej edycji Prince Charming.

Najwidoczniej nie wszystkim tego typu formuła przypadła do gustu, bo jak się okazuje, wpłynęły już pierwsze skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Skarga na program Prince Charming

KRRiT ma za zadanie kontrolować stacje telewizyjne, aby nie emitowano w nich niedozwolonych treści. To również tam widzowie mogą kierować swoje skargi i zażalenia dotyczące programów, które uważają za naruszające ich granice dobrego smaku. Jak się okazuje, pierwsza edycja Prince Charming doczekała się pierwszej skargi, która wpłynęła już po pierwszym odcinku emitowanym w telewizji.

Wpłynęła jedna skarga dotycząca odcinka z 2 listopada 2021 roku. Występujemy do nadawcy o materiały”– powiedziała Teresa Brykczyńska z biura prasowego KRRiT.

Niejednokrotnie zdarzało się, że KRRiT nakładała kary pieniężne. Niemniej jednak tym razem chodzi o to, że na ekranie pokazywane są związki pomiędzy osobami LGBT, które w Polsce są wciąż tematem tabu. Co więcej, w odcinku, na który złożono zażalenie, nie znajdziemy kontrowersyjnych scen, czy zachowań bohaterów, które mogą gorszyć.

Jak donosi portal Wirtualnemedia, prawdopodobnie skarga dotyczyła godziny emisji programu. Dodajmy, że Prince Charming emitowany jest przed godziną 23.00 i dozwolony dla widzów od 16. roku życia.

“Zgodnie z rozporządzeniem KRRiT od godz. 6 do 23 zabronione jest emitowanie programów “zagrażających fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich, w szczególności zawierających treści dla dorosłych lub w sposób nieuzasadniony eksponujących przemoc”. Nie wiadomo jak KRRiT zaklasyfikuje format dotyczący LGBT”- czytamy na portalu Wirtualnemedia.pl

Choć pierwsza gejowska produkcja w Polsce doczekała się już pierwszej skargi, to nie zmienia to faktu, że program ma spore grono fanów. Świadczy o tym nie tylko jego oglądalność, ale również wpisy widzów, które znajdziemy w sieci.

Zobacz także: Jak widzowie odebrali Prince Charming? W sieci znajdziemy wiele komentarzy!

Źródło: Wirtualnemedia.pl / Instagram Prince Charming

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej