Połącz się z nami

Przemysław Saleta: [wiek, kariera, córka, partnerka, Instagram]

Opisy gwiazd

Przemysław Saleta: [wiek, kariera, córka, partnerka, Instagram]

Przemysław Saleta to bez dwóch zdań jeden z najpopularniejszych sportowców w Polsce. Mimo, iż jego zawodowa kariera dobiegła już końca, nadal cieszy się dużą sympatią wśród swoich fanów. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo o jej przebiegu, ale także jego życiu prywatnym, zapraszamy do lektury artykułu zamieszczonego poniżej!

Przemysław Saleta: wiek

Z informacji zamieszczonych w sieci możemy dowiedzieć się, że Saleta pochodzi z Wrocławia. Urodził się 7 marca 1968 roku, w związku z czym ma 52 lata. Dorastał w Bystrzycy Kłodzkiej położonej w województwie dolnośląskim. Co ciekawe, zna trzy języki obce: angielski, niemiecki i rosyjski. Od lat współpracuje ze sportowymi stacjami telewizyjnymi, gdzie występuje w roli komentatora lub eksperta. Wziął udział w kilku programach. Między innymi były to: ,,Taniec z gwiazdami’’, ,,Azja Express’’ oraz ,,Gwiazdy tańczą na lodzie’’. Oprócz tego, na swoim koncie ma epizodyczne role w serialach i filmach.

Przemysław Saleta: kariera

Swoją przygodę z boksem zaczął w 1991 roku. Od tamtego czasu stoczył 52 zawodowe walki. Osiągnął tytuł Mistrza Świata w kick-boxingu oraz mistrza Polski, Europy i interkontynentalny w boksie. Jego pojedynki odbywały się w wadze ciężkiej. Co ciekawe, zakontraktował również dwa pojedynki w organizacji KSW. Jego ostatnia walka odbyła się w 2015 roku, gdzie poddał się przed szóstą rudną z powodu kontuzji barku.

Przemysław Saleta: partnerka

Sportowiec ma na swoim koncie dwa nieudane małżeństwa. Jego pierwszą żoną była Ewa Pacuła. Kiedy ich drogi się rozeszły, związał się z Ewą Byzdrą-Saletą. Następnie, był narzeczeństwem z Ewą Wiertel. Aktualnie, jego partnerką jest fotomodelka Karolina Woźniak.

Przemysław Saleta: córka

Saleta ma dwie córki, z pierwszego i drugiego małżeństwa. W 2007 roku poddał się wycięciu nerki, która została przeszczepiona Nicole. W wyniku powikłań po zabiegu, jego stan gwałtownie się pogorszył. Został nawet wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Przemysław Saleta: Instagram

Swój profil na Instagramie prowadzi pod nazwą @przemek_saleta. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 141 tysięcy użytkowników.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry