Połącz się z nami

Reni Jusis: [wiek, kariera, mąż, dzieci, rozwód, Instagram]

Reni Jusis

Opisy gwiazd

Reni Jusis: [wiek, kariera, mąż, dzieci, rozwód, Instagram]

Reni Jusis to polska wokalista i producentka muzyczna, która swoją popularność zyskała, dzięki hitowi Zakręcona. Dyskotekowy przebój lat dziewięćdziesiątych otworzył jej drogę do kariery muzycznej.

Reni Jusis: wiek

Reni Jusis, a właściwie Renata Jusis, urodziła się 29 marca 1974 roku w Koninie. Okres dzieciństwa spędziła na Pomorzu, gdzie kształciła się muzycznie. Brała udział w wielu konkursach wokalnych oraz uczyła się gry na fortepianie.

Zobacz także: Co wiemy o wokalistce Teresie Werner?

Reni Jusis: kariera

W wieku dziewiętnastu lat występowała w musicalu „Fatamorgana”, gdzie dostrzegł ją producent muzyczny Yaro. Od tej pory Jusis śpiewała w chórkach w jego zespole, a po czasie nagrała z producentem płytę, z której pochodzi słynny przebój Rowery dwa.

Rok później piosenkarka wydała pierwszy solowy album Zakręcona, z którego pochodzi jeden z najsłynniejszych hitów dyskotekowych lat dziewięćdziesiątych pod tym samym tytułem Zakręcona. Płyta okazała się wielkim sukcesem, czego dowodem było zdobycie trzech Fryderyków. Kolejna płyta Era Renifera, w przeciwieństwie do pierwszej, nie zdobyła takiej popularności. 

Artystka wzięła także udział w jednej z edycji programu Taniec z gwiazdami. Jednakże, nie udało jej się wygrać Kryształowej Kuli, a z tanecznym parkietem pożegnała się dosyć szybko.

Reni Jusis kariera
Rani Jusis

Reni Jusis: partner

Piosenkarka spotykała się z producentem muzycznym Yarem, dzięki któremu jej kariera nabrała tempa. Ich drogi zawodowe jak i prywatne rozeszły się. Artystka poznała wokalistę Tomasza Makowieckiego, którego poślubiła 8 sierpnia 2008 roku. W 2019 roku do mediów trafiły niepokojące wieści o kryzysie w małżeństwie Jusis i Makowieckiego. Ostatecznie para rozwiodła się w kwietniu 2019 roku.

Artystka z małżeństwa z wokalistą Tomaszem Makowieckim ma dwójkę dzieci: syna Teofila (ur. 2010r.) oraz córkę Gaję (ur. 2012r.). Ze względu na dzieci, Jusis długo przebywała na urlopie, co miało swój oddźwięk w twórczości piosenkarki.

Reni Jusis: Instagram

Wokalistka porwadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @renijusisofficial. Na chwilę obecną, jej aktywność śledzi tam ponad 19,5 tysiąca użytkowników.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry