Robert Karaś został ukarany! Jego plany na przyszłość zaskakują!

11 lutego 2024
Przez: : M.J

Po długich miesiącach w końcu zapadł wyrok w sprawie dopingowej Roberta Karasia. Sportowiec jednak nie odpuszcza. Niespodziewanie opuścił Dubaj i wraz z rodziną wyleciał do Stanów Zjednoczonych. Nie jest to jednak zaplanowany urlop wypoczynkowy. Zastanawiacie się, w jakim celu wybrał się tam sportowiec? Możecie się nieźle zaskoczyć!

Robert Karaś oficjalnie zdyskwalifikowany

Zeszły rok sprawił wiele zamieszania w życiu Roberta Karasia. Sportowiec otrzymał tytuł rekordzisty świata w konkurencji 10-krotnego Ironmana, jednak niedługo później wybuchła afera, która wywołała zamieszanie w świecie sportu. Okazało się, że Robert został posądzony o zażywanie dopingu. W organizmie mężczyzny wykryto drostanolon, który stosowany jest zarówno przez kulturystów, jak i zawodników sportów walki. Karaś postanowił przyznać się do stosowania dopingu w lutym, przyznając, że stało się to przed walką na gali Fame MMA. Rekord pobił natomiast w maju tego samego roku.

“Wiedziałem, że to biorę. Nie zagłębiałem się, co to jest, miałem to w du**e. Zapytałem się, czy to jest legalne. Michał odpowiedział, że po 72 godzinach nie będzie tego w organizmie. Wiedziałem więc, że to coś nielegalnego. Zapytałem o to, czy będzie miało to jakiś wpływ na moje przygotowania. Odpowiedział: “Nie Robert, to tylko teraz, żeby Cię podleczyć”. Miałem tego świadomość” – tłumaczył w programie Hejt Park.

Zobacz także: Robert Karaś publicznie przeprasza! „To miało naprawić mój organizm

Po długich miesiącach zapadł wyrok. Oficjalna strona Międzynarodowej Federacji Ultratriathlonu – IUTA potwierdziła informacje o dyskwalifikacji Roberta Karasia. Mężczyzna został zawieszony od momentu wykrycia zakazanej substancji, czyli od 30 maja 2023 do 29 maja 2025 roku.

Plany Karasia zaskakują!

Dużym zaskoczeniem okazał się post sportowca, który zamieścił w mediach społecznościowych. Jak się okazuje, pomimo utraty miana rekordzisty świata w konkurencji 10-krotnego Ironmana i nałożonego przez IUTA dwuletniego zakazu startów szykuje się już do kolejnych zawodów!

Robert przyznał, że już 22 lutego zamierza przystąpić do zawodów na dystansie 5-krotnego Ironmana. Sportowiec wraz z rodziną opuścił Dubaj i poleciał do Stanów Zjednoczonych, by nie tylko zaaklimatyzować się w kraju przed startem w zawodach, ale i kontynuować przygotowania na nowym terenie:

“Nadszedł czas by walczyć.

Zakończyłem przygotowania do pierwszego wyścigu w tym sezonie. Czuję się jednym z najbardziej wytrzymałych ludzi na świecie.
22.02 zaatakuję barierę 58h na dystansie 5xIM (19km 🏊🏽900🚴🏼211🏃🏽).

Jutro wylatujemy do Stanów żeby się zaaklimatyzować, delikatnie podtrzymać to co zostało już zrobione.
Link do wyników podeślę przed startem.”

Co z dyskwalifikacją? Jak się okazuje, zawieszenie obowiązuje jedynie podczas zawodów organizowanych przez IUTA. Robert może brać udział w zawodach organizowanych przez innych organizatorów z czego zamierza skorzystać.

Źródło: Instagram Roberta Karasia

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej