Śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza. Opóźnienia w osądzeniu zabójcy! Ruszył apel!

12 stycznia 2021
Przez: : J.J

Żona zmarłego Pawła Adamowicza – Magdalena Adamowicz, udostępniła na swoim profilu w mediach społecznościowych petycję związaną ze zwlekaniem śledztwa w sprawie zabójstwa Prezydenta Gdańska. Zobaczcie, co przyznali autorzy petycji oraz gdzie można złożyć swój podpis. Śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza.

13 stycznia 2019 roku cała Polska zamarła, kiedy podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło do zamachu na Prezydenta Gdańska. Teraz obchodzimy już drugą rocznicę tego okropnego zdarzenia, z którym nikt z nas nie może się pogodzić. W dniu zamachu Paweł Adamowicz uczestniczył w uroczystościach charytatywnych.

W godzinach wieczornych, na scenie, na której odbywało się przedsięwzięcie znajdował się Prezydent, gdzie wygłosił krótkie przemówienie, w którym podziękował za wsparcie WOŚP.

O godzinie 20:00, gdy odliczano czas do pokazu sztucznych ogni, znajdujący się nieopodal Stefan W. podbiegł do Pawła Adamowicza i trzykrotnie ranił go nożem. Dzień później, w godzinach popołudniowych Prezydent Gdańska zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza.

Ciężko uwierzyć, że 13 stycznia 2021 roku miną dwa lata od zamordowania Pawła Adamowicza, a sprawca nadal przebywa w areszcie. Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty, jednak nie skierowała do sądu aktu oskarżenia w tej sprawie. W związku z tym w sieci pojawiła się petycja online, w której autorzy wzięli sprawy w swoje ręce i pragną, by w końcu sprawca został ukarany:

„Sprawca przebywa w areszcie. Opinia biegłych z Krakowa, co do stanu psychicznego sprawcy wzbudziła wątpliwości samej prokuratury, która uznała ją za niejasną i niespójną wewnętrznie. Dlatego powołano inny zespół biegłych pod kierownictwem prof. Janusza Heitzmana, który jednoznacznie uznał, że zabójca może być sądzony. To orzeczenie przyjęła zarówno prokuratura, jak i – co wiadomo z mediów – obrońca sprawcy oraz sam sprawca. Następnie prokuratura przekazała podejrzanemu do zapoznania się akta sprawy, co wskazywało, że śledztwo zmierza do jego zamknięcia oraz do skierowania do sądu aktu oskarżenia.” – czytamy na oficjalnej stronie petycji.

Śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza.

Autorzy petycji oczekują niezwłocznego rozpoczęcia procesu w sprawie zabójstwa Prezydenta Gdańska. Pod apelem podpisało się wiele znanych osobistości – polityków, samorządowców, naukowców, artystów oraz setki innych osób bardziej i mniej popularnych. Do złożenia podpisu zachęca również żona Piotra – Magdalena na swoim profilu na portalu Facebook:

„Wiemy kto i jak zabił mojego męża. Wreszcie musimy poznać motyw tej zbrodni. Czas, aby wszyscy Polacy usłyszeli, co sam sprawca obszernie o nim zeznał w śledztwie. Bo motyw jest nawet ważniejszy od tego, kto trzyma w ręku narzędzie zbrodni.
Proszę, podpisz apel”

Petycję znajdziecie TUTAJ!

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej