Spektakularne wyburzenie wieżowców w Chinach [WIDEO]

23 kwietnia 2020
Przez: : obcas

Spektakularne wyburzenie wieżowców w Chinach! W sieci pojawiło się efektowne wideo, ukazujące perfekcyjną destrukcję 4 położonych blisko siebie budynków. Zadanie dla ekipy wyburzającej było o tyle trudne, że w ich pobliżu znajdowały się inne, gęsto osadzone zabudowania. Mimo wszystko, akcja przebiegła zgodnie z planem – toteż miejscowe media postanowiły podzielić się materiałami, które nagrano przy okazji wyburzania. Trzeba przyznać, że robią one ogromne wrażenie. Wideo można obejrzeć poniżej.

Spektakularne wyburzenie wieżowców w Chinach – lepiej nie dało się tego zrobić

Wyburzanie budynków to niezwykle trudny fach, a w takowe przedsięwzięcia zwykle zaangażowanych jest wielu specjalistów. Niektóre zlecenia bywają niezwykle trudne i skomplikowane. Tak było choćby w omawianym przypadku w Szanghaju. Właśnie tam znajdowały się cztery nieukończone wieżowce, które postanowiono zrównać z ziemią. Wszystko dlatego, że działka na której się znajdowały, została odkupiona przez bogatego inwestora. Teraz powstaną na niej inne, bardzo nowoczesne budynki. Zanim do tego dojdzie, należało jednak uprzątnąć teren, a jego pierwszym etapem była rozbiórka znajdujących się tam bloków. Zdecydowano się na zniszczenie ich za pomocą ładunków wybuchowych. Choć ryzyko było wielkie, wszystko poszło zgodnie z planem.

ZOBACZ TAKŻE: POSŁOWIE CHCĄ WPROWADZIĆ DODATKOWE OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI W NASZYM KRAJU! WSZYSTKO ZWIĄZANE JEST Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA. CHODZI O TO, ABY MEDYCY ZAMIAST JEŹDZIĆ DO WYPADKÓW – MOGLI SKUPIĆ SIĘ NA WALCE Z WIRUSEM

Wideo z akcji wyburzenia robi spore wrażenie – zobacz nagranie!

Jak podaje portal Liveleak, budynki, które wyburzono, nieukończone stały już od 20 lat. Przez ten czas praktycznie nie były użytkowane. Można rzec, że szpeciły teren przy Middle Ring Road w Szanghaju zdecydowanie zbyt długo. Teraz w ich miejscu stanie nowoczesny wielofunkcyjny kompleks miejski.

Trudno stwierdzić, ile trwała budowa wieżowców – jak na dłoni natomiast widać, że wystarczyło jedynie kilkanaście sekund, aby zupełnie legły w gruzach. Miejscowe media ochoczo chwalą się materiałem wideo z akcji wyburzania – a to dlatego, że mimo wielu trudności, akcja przebiegła perfekcyjnie.

Wszystko można zobaczyć poniżej:

źródło: liveleak.com

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej