Śpisz w skarpetkach? Koniecznie to przeczytaj, zaskoczenie murowane

16 stycznia 2023
Przez: : obcas

Śpisz w skarpetkach? Dla wielu taki zwyczaj jest nie do przyjęcia, natomiast inni nie wyobrażają sobie zasypiania bez nich. Co jednak najciekawsze i najważniejsze – spanie w skarpetkach może mieć wpływ na nasze zachowanie, a także na zdrowie. Poza jednym wyjątkiem, jest ono oczywiście bezpieczne. Kiedy jednak należy z niego zrezygnować i co warto wiedzieć, gdy ubieramy skarpetki przed położeniem się spać?

Śpisz w skarpetkach? Koniecznie to przeczytaj, zaskoczenie murowane

Spanie w skarpetkach to zwyczaj, który nie dla każdego jest do zaakceptowania. Społeczeństwo można podzielić na dwie części – osoby, które nie wyobrażają sobie spania bez skarpetek, oraz ludzi, którzy nie zasną w skarpetkach. Jest to przede wszystkim kwestia pewnego upodobania i przyzwyczajeń. Co jednak ciekawe, spanie w skarpetkach może mieć wpływ na jakość snu, nasze zachowanie a nawet na zdrowie.

Nad tematem pochylił się serwis genialne.pl. To właśnie tam czytamy, że spanie w skarpetkach jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia – z jednym wyjątkiem. Zasypianie ze skarpetkami nie ma żadnych negatywnych skutków, chyba że zmagamy się z nadmierną potliwością stóp. Wtedy dolegliwość ta może się nasilać. To z kolei sprzyja rozwojowi drobnoustrojów i grzybów. To jednak nie koniec – istnieje bowiem szereg profitów, jakie rzekomo płyną ze spania w skarpetkach. Je także wymienia portal genialne.pl. O czym konkretnie zatem mowa?

ZOBACZ TAKŻE: „Diabolik” zatrzymany. Najważniejszy mafioso uciekał policji przez 30 lat i w końcu wpadł. Włosi świętują

Redukcja stresu, lepszy sen, zabieg zmiękczający

Tak jak wcześniej wspominano – istnieje szereg zalet, jakie płyną ze spania w skarpetkach. Na stronie genialne.pl czytamy, że zasypianie w nich sprawia, iż sen będzie lepszy, ciągły, bez budzenia się w środku nocy. Ponadto w skarpetkach szybciej zaśniemy. Tłumaczy się to tym, jakoby skarpety rozgrzewały stopy i naczynia krwionośne, co ma powodować szybsze odprężenie a w rezultacie – szybsze zaśnięcie.

Idąc tym tropem – następuje również redukcja stresu. Nie można też zapomnieć o tak zwanym zabiegu zmiękczającym. Przy stosowaniu kremów na stopy (tutaj wymienia się konkretny – krem z mocznikiem), powinno się później ubierać skarpetki. Dzięki temu skóra stóp nad ranem będzie gładka, zmiękczona oraz odpowiednio nawilżona.

źródło: genialne.pl; foto: unsplash.com

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej