Połącz się z nami

Sposoby na elektryzujące się włosy [kosmetyki, porady]

Wiadomości

Sposoby na elektryzujące się włosy [kosmetyki, porady]

Naelektryzowane włosy to problem niejednej osoby. Wielu z was zapewne zna to uczucie, kiedy fryzura ułoży się idealnie, a gdy założymy chociażby czapkę to po jej ściągnięciu włosy stają dęba. Jednak to nie jedyny powód tego zjawiska, gdyż o tym decyduje przede wszystkim fizyka. Dlatego przedstawiamy wam sposoby na elektryzujące się włosy. Mamy nadzieję, że pomogą one zminimalizować problem.

Dlaczego włosy się elektryzują?

Największy problem z elektryzowaniem się włosów mamy zazwyczaj zimą. W związku chociażby z noszeniem czapek. Po jej ściągnięciu w ekspresowym tempie nasze włosy idą w różne strony świata, przede wszystkim w górnym kierunku. Ale dlaczego tak się dzieje – to po prostu fizyka. Włosy naładowane są dodatnio. W przypadku włosów suchych – działają one jak magnez na jony dodatnie w powietrzu. Wtedy następuje odpychanie się jonów naładowanych takim samym ładunkiem i w efekcie elektryzowanie się włosów.

Sposoby na elektryzujące się włosy. Co zrobić żeby włosy przestały się elektryzować?

Co należy zrobić, aby przeciwdziałać elektryzowaniu się włosów? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów. Pierwszą i główną zasadą jest fakt, iż nie wolno dopuścić do sytuacji kiedy nasze włosy będą przesuszone. Dlatego warto zainwestować w maseczki nawilżające. Można stosować je codziennie albo kupić odżywcze maski, które nakłada się 1 lub 2 razy w tygodniu. To zapewni dodatkowe nawilżenie, elastyczność, dzięki czemu
włosy nie będą tak bardzo narażone na elektryzowanie.

Noszenie czapek nie pomaga w zminimalizowaniu problemu, jednak przy niskich temperaturach nie ma co ryzykować – lepiej nakrycie pozostawić na głowie. Jednak pomyślmy o czapce z naturalnym składem np. 100% bawełny. Duży wpływ na proces elektryzowania włosów mają pomieszczenia ogrzewane. Z nich nie zawsze da się zrezygnować, więc nawilżenie to bardzo ważny czynnik, o którym nie warto zapominać.

Pozostając przy pielęgnacji, po każdym myciu włosów i zmyciu maseczki, opłukajcie je zimną wodą. Spowoduje to zamknięcie się łusek, dzięki czemu włos będzie bardziej wygładzony i bardziej odporny na elektryzowanie. Dodatkowo, warto zainwestować w środki antystatyczne. Mowa o sprejach czy maseczkach. Jednak są też naturalne kosmetyki antystatyczne, mianowicie można spryskać grzebień lakierem do paznokci lub płynem do płukania tkanin typu Lenor itp. Następnie rozczesać nim włosy. W przypadku grzebienia czy szczotki, świetnie sprawdza się znany wielu osobom Tangle Teezer.

W przypadku suszenia czy prostowania włosów, wskazane jest wybranie opcji jonizacji oraz wybranie zimnego nawiewu. Pamiętajcie – wysoka temperatura nie pomaga.

Elektryzowanie się włosów – kosmetyki

Oprócz codziennego mycia włosów, raz w tygodniu, umyjcie je i skórę głowy szamponem oczyszczającym. Usunie to silikony, których nadmiar może również przyczynić się do procesu elektryzowania. Wspomniane na początku kosmetyki, czyli maski, odżywki, pianki czy żele stylizujące przyczynią się do nawilżenia struktury włosa, dzięki czemu możemy uniknąć elektryzowania.

Mamy nadzieję, że większość sposobów na elektryzowanie się włosów przyda się wam na co dzień.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Wiadomości

Do góry