Połącz się z nami

Strajk lekarzy w środku pandemii? Czarny scenariusz o krok!

strajk lekarzy

Wiadomości

Strajk lekarzy w środku pandemii? Czarny scenariusz o krok!

Jak się okazuje, wiele wskazuje na to, że już w najbliższy poniedziałek służba zdrowia, a konkretnie lekarze, rozpoczną głośny protest, domagając się spełnienia konkretnych postulatów przez Rząd. Strajk lekarzy w środku pandemii.

Chociaż protesty, które od kilku dni ogarnęły całą Polskę, nie ustają, prawdopodobnie lekarze również powiedzą stanowcze „nie” i rozpoczną swój strajk.

22 października Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie w sprawie zakazu aborcji w przypadku trwałego uszkodzenia lub wad płodu. Kontrowersyjna decyzja wywołała skrajne oburzenie sporej części polskiego społeczeństwa, która zdecydowała się wyrazić głośny sprzeciw, protestując. Od ponad tygodnia na ulice wychodzą tłumy kobiet i mężczyzn, którzy sprzeciwiają się działaniom obecnych władz.

Protesty to nie jedyny problem, z którym mierzy się Rząd. Polska jak wiele innym państw zmaga się z pandemią koronawirusa. Każdego dnia odnotowywanych jest coraz więcej zachorowań na Covid-19, a tym samym przybywa osób, które umierają. Mimo wprowadzania licznych restrykcji wirus Sars-Cov-2 przybiera na sile, w minionego dnia Polska po raz kolejny odnotowała rekordowy przyrost zachorowań. 31 października resort zdrowia poinformował o 21 897 przypadkach koronawirusa wykrytych w ciągu doby.

Strajk lekarzy w środku pandemii

Od kilku tygodni w Polsce gwałtownie wzrasta dzienna liczba zakażeń koronawirusem. Szpitale bija na alarm, że z każdym dniem pojawiają się coraz większe problemy z hospitalizacją chorych na Covid-19. W samym środku pandemii, kiedy to służba zdrowia ma ręce pełne roboty, młodzi lekarze po raz kolejny powiedzą „dość”. Jak dowiedzieliśmy się od naszego informatora, prawdopodobnie już w najbliższy poniedziałek ruszy strajk lekarzy, a konkretnie jego pierwszy etap.

strajk lekarzy
źródło: https://www.facebook.com/porozumienierezydentow/photos

Już jutro przed szpitalami w całej Polsce mają zapłonąć setki zniczy, które oznaczać będą zwrócenie uwagi na lekarzy. W kolejnych etapach protestu zorganizowana na zostać konferencja prasowa i to wtedy lekarze przedstawią swoje postulaty Rządowi. Jeśli nie zostaną one spełnione, spodziewać możemy się najgorszego, co obecnie spotkać może pacjentów tzn. paraliżu służby zdrowia. W pierwszej kolejności zapowiadane są wówczas masowe testy na Covid-19 wśród lekarzy i załogi szpitali co oznacza przymusową izolację. Ostatecznością może być również tak zwane „odejście od łóżek”. Według przekazanych nam informacji „zostaną SORy, PRM, COVID, okno, porodówki”, a cała reszta ma działać „w trybie dyżurowym”. Pomoc ma być przeznaczona tylko dla „stanów nagłych”. Lekarze rozważają również manifestacje.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Wiadomości

Do góry