Światowy Dzień Karmienia Piersią! Które gwiazdy się z tym nie kryją?

1 sierpnia 2020
Przez: : J.J

Dziś, 1 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Karmienia Piersią. Jak powszechnie wiadomo, temat ten od lat wywołuje wiele kontrowersji, a zdania na temat publicznego karmienia piersią są mocno podzielone. Zobaczcie, które mamy w świecie show-biznesu się z tym nie kryją! Światowy Dzień Karmienia Piersią!

Światowy Dzień Karmienia Piersią został ustanowiony w roku 1990 i przypada dokładnie dziś – 1 sierpnia. Jak powszechnie wiadomo, karmienie piersią swojego niemowlęcia ma ogromne znacznie dla przyszłości dziecka. Między innymi zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób, alergii i infekcji, zapewniając i wzmacniając odporność jego organizmu.

Świeżo upieczone mamy coraz chętniej decydują się karmić swoje pociechy w innych miejscach, niż zacisze domu. Często jesteśmy świadkami, kiedy matki karmią w sposób naturalny swoje pociechy w przeróżnych miejscach: w galeriach handlowych, urzędach, czy na ławkach w parku oraz w restauracjach.

Od lat temat publicznego karmienia piersią wzbudza wiele kontrowersji. Społeczeństwo jest mocno podzielone na tych, którzy są zachwyceni takim zachowaniem tłumacząc, że jest to prawdziwa natura. Inni natomiast mocno krytykują takie zachowanie twierdząc, że jest to zbyt intymny moment, żeby dzielić się nim z przypadkowymi ludźmi.

Światowy Dzień Karmienia Piersią! Które gwiazdy się z tym nie kryją?

W tym roku w świecie polskiego show-biznesu był prawdziwy baby-boom. Wiele gwiazd przywitało na świecie swoje pociechy m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan, Maja Hyży, czy Patrycja Szreder. Wiele mam oczekuje również szczęśliwego rozwiązania, a do grona tego należą m.in. Barbara Kurdej-Szatan, czy Aleksandra Żebrowska. Świeżo upieczeni rodzice chętnie dzielą się uwagami odnośnie macierzyństwa i pokazują rodzinne życie. Wiele kobiet niejednokrotnie decydowało się również pokazać swoim fanom ujęcie, na którym karmią piersią. Zobaczcie, które gwiazdy w się z tym nie kryją!

Ujęciami podczas karmienia piersią pochwaliły się w mediach społecznościowych m.in. Joanna Moro, Maja Hyży, Maria Konarowska oraz Agnieszka Sienkiewicz

Jedną z gwiazd, która poruszyła temat karmienia piersią w tym szczególnym dla mam dniu jest Agnieszka Kaczorowska, która zachęciła wszystkie inne mamy do karmienia piersią swoich pociech:

“Dzisiaj Światowy Dzień Karmienia Piersią❗️ Temat niezwykle bliski memu sercu…dosłownie i w przenośni😉 Ubolewam, że obecnie niestety mały procent kobiet w Polsce karmi piersią dłużej niż kilka dni czy tygodni.😞 Dlatego zachęcam wszystkie przyszłe mamy i młode mamy do karmienia…mimo trudności, mimo ludzi, którzy jednym zdaniem potrafią zniechęcić… mimo mitów krążących po internecie. Jesteście silne, mądre i jestem przekonana, że chcecie jak najlepiej dla swojego Maluszka.😘 Natura jest mądra. Korzystajmy z niej! 🙏😘”

Co uważacie o karmieniu piersią w miejscach publicznych? Jesteście za czy przeciw?

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej