Szczątki “syreny” w Japonii. Naukowcy je przebadali, ogromny szok [FOTO]

20 lutego 2023
Przez: : obcas

Szczątki “syreny” w Japonii. Naukowcy przebadali szczątki wydawałoby się legendarnego stworzenia. Rezultaty okazały się dla nich szokujące. Zaskoczona jest także miejscowa ludność, która wierzyła w magiczne właściwości zmumifikowanej “syreny”. Co udało się ustalić po tomografii komputerowej? Lepiej usiądźcie, tego kompletnie nikt się nie spodziewał. Szczegóły poniżej.

Szczątki “syreny” w Japonii. Naukowcy je przebadali, ogromny szok [FOTO]

Syreny w japońskich przekazach zawsze miały przypisywane szczególne moce. Wierzono, że są w stanie zapewnić człowiekowi długowieczność, lub nawet nieśmiertelność. Portal o2.pl wspomina o pewnej legendzie z Japonii, wedle której pewna kobieta, która przypadkiem zjadła mięso syreny, żyła aż 800 lat. Z tego też powodu przez długi czas wyjątkowo traktowano zmumifikowane stworzenie przypominające syrenę, które rzekomo odłowiono z oceanu pod koniec XVIII wieku. We wspominanym o2.pl czytamy, że “syrena” miała zostać złapana na Oceanie Spokojnym w latach 1736 a 1741 nieopodal wyspy Sikoku. Ostatecznie trafiła do świątyni na wyspie Honsiu.

Mumia, o której mowa, wygląda naprawdę przerażająco. Wyróżnia się ponuro wykrzywioną twarzą, ostrymi zębami, włosami na głowie oraz tułowiem ryby. Mówi się, że miejscowi przez lata czcili stworzenie, wierząc w jego nadzwyczajne właściwości. Po latach sprawą zainteresowali się naukowcy, którzy postanowili dokładnie przebadać “syrenę”. Nikt jednak nie podejrzewał, że odkryją coś takiego…

ZOBACZ TAKŻE: Wysyłają kolejne SMS-y. To stanie się w poniedziałek i w nocy z poniedziałku na wtorek

Naukowcy z Kurashiki University of Science and the Arts nie pozostawiają złudzeń. Tym tak naprawdę jest “syrena”

Naukowcy z Kurashiki University of Science and the Arts wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili dokładnie przebadać tajemnicze stworzenie. Jednym z głównych badań była tomografia komputerowa. Prace uczonych nie pozostawiły żadnych wątpliwości. “Syrena” okazała się fałszywa. To nic innego jak dzieło człowieka.

Spreparowane szczątki nie posiadają żadnego szkieletu. Mało tego – ciało wykonano z papieru, tkaniny i bawełny. Wszystko stworzono mniej więcej w w XIX wieku. Dół “syreny” pochodzi z prawdziwej ryby, jednak przytwierdzono ją sztucznie do reszty ciała “stworzenia”. Podejrzewa się, że mumię stworzono ze względów religijnych, lub jako pewien rodzaj ciekawostki. Mogła ona wzmacniać wydźwięk japońskich legend.

źródło: o2.pl, Twitter; foto: Twitter

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej