Połącz się z nami

Tyle zarabiają gwiazdy Hollywood! Nie do wiary!

Z życia gwiazd

Tyle zarabiają gwiazdy Hollywood! Nie do wiary!

Któż z nas nie zna chociaż jednego aktora z tzw. Hollywood? Tych najbardziej znanych i rozpoznawalnych widujemy w znanych na całym świecie produkcjach serialowych i filmowych. Aktorzy Hollywoodzcy są na pewno utalentowani i piękni – ma to naturalnie związek z ich ogromnymi zarobkami. Bycie aktorem, dobrym aktorem, bardzo się opłaca – nazwiska najbardziej znanych aktorów znajdziemy na szczytach list ludzi najlepiej zarabiających. Dodatkowo praca aktora nie polega wyłącznie na graniu w filmach, biorą oni udział w reklamach, prowadzą gale i koncerty, a z tym wiążą się dodatkowe, wcale niemałe dochody.

Niektórzy aktorzy potrzebują tylko jednej dobrej roli, by się wybić i zaistnieć, a później ich kariera i zarobki nabierają rumieńców. Przykładem takich aktora jest na przykład Bruce Willis, którego doskonale znany z serii filmów o nowojorskim detektywie Johnie McClanie, a swoją karierę rozpoczynał w serialu z końcówki lat dziewięćdziesiątych, zatytułowanym „Na wariackich papierach”. Innym aktorem o podobnej drodze kariery jest Will Smith, który zaistniał, dzięki serialowi komediowemu „Bajer z Bel-Air”, a teraz jest jednym z najbardziej znanych aktorów na całym świecie.

Stu najbardziej znanych i najlepszych aktorów z historii całej kinematografii możemy znaleźć na witrynie internetowej FilmFour. Najbardziej rozpoznawalnymi aktorami w tym zestawieniu są na pewno Robert DeNiro, Al Pacino oraz Kevin Spacey. Ciekawostką jest, że pierwsza aktorka na tej liście zajęła dopiero 23 miejsce i jest nią Jodie Foster. Niżej niż Foster uplasowały się takie kobiece supergwiazdy jak Angelina Jolie, Julia Roberts, czy Cameron Diaz.  

W Hollywood część aktorów ma już wyrobioną tak wysoką pozycję i jest tak rozpoznawalna medialnie, że film zyskuje bardzo wiele już przez sam fakt, że dany aktor lub aktorka w nim, zagra. Takim aktorem jest przykładowo Robert Downey Jr, który wciela się w rolę Iron Mana. To dzięki jego osobie filmy Marvela przynoszą tak duże zyski.

Do najbardziej opłacalnych aktorów Hollywood należy bez wątpienia Daniel Craig. Jego najnowsza rola agenta 007 w filmie o Jamesie Bondzie ma mu przynieść zyski w kwocie 25 milionów dolarów. Do jedynie odrobinie mnie bogatych aktorów zaliczyć należy Dwayna Johnsona (zarabia ok. 50 milionów dolarów) oraz Vina Diesela znanego m.in. ze „Szybkich i wściekłych” ( na 8 części tego filmu zarobił 20 milionów dolarów). Z kolei Bradley Cooper, popularny ostatnio dzięki filmowi „Narodziny gwiazdy” zarabia 46 milionów, a Leonardo Di Caprio39 milionów dolarów. Równie imponujące kwoty inkasują Liam Neeson, Ben Affleck, Arnold Schwarzenegger i Christian Bale.

Najlepiej zarabiającą aktorką jest obecnie Jennifer Lawrence, która w ciągu roku zarabia ok. 50 milionów dolarów. Poniżej 30 milionów rocznie zarabiają takie aktorki jak Jennifer Aniston, Charlize Theron i Julia Roberts.

Jak widać zarobki aktorów są zdecydowanie wyższe niż aktorek. Jednak można zgodnie stwierdzić, że hollywoodzkie gwiazdy śpią na pieniądzach.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Z życia gwiazd

Do góry