Szok! Zalana łzami Iwona Pavlović i zażenowany Grabowski ! Dramat jednej z uczestniczek!

5 kwietnia 2019
Przez: : M.S.

Cóż za emocje! Wydawałoby się, że po odejściu Justyny Żyły z „Tańca z gwiazdami” nie czeka nas już nic emocjonującego i kontrowersyjnego. A jednak! Po tańcu Joanny Mazur i Jana Klimenta niektórym jurorom odebrało mowę, a niektórzy byli nieźle wkurzeni! Co takiego się wydarzyło?

Dzisiejszy odcinek przejdzie do historii! Iwona Pavlović była tak zalana łzami, że nie potrafiła wydusić z siebie słowa. Co ciekawe wszystko to nie za sprawą nie pary, lecz filmiku, który puszczony był przed tańcem uczestników.

Nagranie ujawniło, jak ciężkie dzieciństwa miała Joasia ze względu na swoją niepełnosprawność. Kobieta od 7 roku życia powoli traciła wzrok. Dzieci naśmiewały się z niej i robiły mało śmieszne żarty podstawiając przeszkody pod nogi. Asia by stać się anonimowa, wyprowadziła się ze swojej rodzinnej miejscowości i zamieszkała w Krakowie.

Niestety, nadal życie lekkoatletki nie należy do łatwych. Mimo tego, że zdobywała liczne medale na mistrzostwach świata i Europy niepełnosprawnych, Joanna żyje w bardzo skromnych warunkach. Kobieta mieszka w internacie w Krakowie. Zaprosiła Janka w swoje skromne progi. Mężczyzna nie krył zażenowania, że osoba niewidząca nie ma toalety i łazienki w pokoju, tylko na korytarzu. Widzowie mogli przekonać się w jak nędznych warunkach żyje lekkoatletka.

Joanna pokazuje jak skromną, ale silną jest kobietą. Jej determinacja i waleczność doprowadziły do tego, że tak cudownie tańczy, mimo tego, że nie ma pojęcia jak w rzeczywistości ten taniec powinien wyglądać.

Przykładem na to był jej piątkowy występ. Razem z Jankiem Klimentem zaprezentowali piękną rumbę.

Po skończonym tańcu jako pierwsza do oceny przeszła Ola Jordan:

“Chyba Joasia słyszysz jak Cię nasza publiczność przyjęła, jaki piękny twój taniec dzisiaj był…bardzo ładnie Joasiu bardzo ładnie” – zaczęła Ola Jordan

Kolejne komentarze pozostałych jurorów nie odniosły się już tylko do tańca, tylko przede wszystkim do sytuacji Joasi, jaka została przedstawiona na filmie:

“Oczywiście jestem wzruszony patrząc na ten film, ale czuje się również zażenowany. Czuję się również zawstydzony tym, że osoba, której na mistrzostwach świata grano Mazurek Dąbrowskiego żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje państwa odpowiedzialne za to , aby taka osobę docenić? Gdzie są sponsorzy prywatni, którzy będą doceniać trzecioligowego piłkarza z jakiegoś marnego klubu, tu stoi mistrzyni świata… jest mi po prostu wstyd i czuję się zażenowany… a z ciebie Joasiu jestem dumny”– komentował zdenerwowany Andrzej Grabowski.

Zalana łzami Iwona Pavlović z trudem dusiła słowa:

“Wiesz co Joasiu, powiem ci szczerze nie mogę mówić po tym filmie… nie mogę mówić po tym co powiedział Andrzej. Drodzy Państwo wybaczcie… Po prostu szlak mnie trafia, że żyjemy w państwie, gdzie mistrzyni świata ma toaletę na zewnątrz.. ja nie mogę mówić… Zaapelujmy do ludzi, znajdźmy sponsora tej kobiecie po prostu!”- komentowała Iwona cały czas szlochając.

Miejmy nadzieję, że apel jurorów odniesie jakiś skutek i życie Joanny zmieni się na lepsze!

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej