Połącz się z nami

Ta aktorka wygrała z nowotworem! Przeżyła ciężkie chwile w młodości!

Z życia gwiazd

Ta aktorka wygrała z nowotworem! Przeżyła ciężkie chwile w młodości!

Jedyną rzeczą, przy której nie ma znaczenia status społeczny i pieniądze jest choroba nowotworowa. W naszych czasach rak jest uważany za chorobę XXI wieku, na którą nie ma lekarstwa i nikt nie zagwarantuje nam całkowitego wyleczenia. Znane osoby, które przeszły i wygrały walkę z nowotworem, coraz częściej udzielają wywiadów i dzielą się swoją historią.

Aktorka Agata Buzek urodziła się w 1976 roku i jest córką byłego premiera Rzeczpospolitej Polskiej Jerzego Buzka. Jako mała dziewczynka zmagała się z ziarnicą-nowotworem układu chłonnego. Ten rodzaj raka jest na tyle niebezpieczny, że atakuje węzły chłonne i tkankę limfatyczną. Agata zawsze podkreślała, że nie lubi się wypowiadać na ten temat, gdyż jest on dla niej bardzo intymny.

„Podziwiam jednak ludzi, którzy są w stanie opowiadać o ciężkiej chorobie, o tym, jak z nią walczyli. Myślę, że dla innych chorych, którzy usłyszą, że ktoś pokonał raka, to wielka pomoc…”- wyznała aktorka.

W wieku zaledwie ośmiu lat aktorka rozpoczęła walkę z chorobą nowotworową. Często zapadała na infekcje, a wszelkie kuracje lekami nie przynosiły efektów. Po czterech latach walki, Agata wygrała, pokonując raka, a z pewnością wiele zawdzięcza swojemu tacie, który sfinansował bardzo kosztowne leczenie za granicą. Rodzice byli ogromnym wsparciem dla aktorki. Przebywali z nią niemal cały czas i zapewniali, że wróci do zdrowia. Po 4 latach lekarze przekazali Agacie dobre wieści, że choroba została pokonana.
Nie było to jednak długotrwałe zwycięstwo, kilka lat temu choroba powróciła i aktorka znowu musiała poddać się kuracji w zagranicznej klinice. Agata jest już zdrowa, ale musi być pod stałą opieką lekarzy i regularnie przeprowadzać badania.

„Dziś myślę o swojej chorobie w kontekście tego, ile zawdzięczam ludziom. Rodzicom, lekarzom, ale też obcym” – skomentowała.

Powrót do zdrowia umożliwił jej spełnienie marzeń. Córka byłego premiera ukończyła Akademię Teatralną i wyjechała do Włoch, gdzie stanął przed nią otworem świat modelingu.

W 2006 roku wyszła za mąż za teologa i historyka sztuki Adama Mazana. Jednak ich związek nie przetrwał próby czasu i małżonkowie się rozstali. Teraz aktorka związana jest z aktorem Jackiem Braciakiem i od kilku miesięcy tworzą szczęśliwą parę, a w mediach aż huczy, że ich zaręczyny to tylko kwestia czasu.

Buzek angażuje się w rozmaite akcje charytatywne. Mogłoby się wydawać, że wpływ na to mają wydarzenia z jej dzieciństwa, jednak aktorka twierdzi, że nie do końca tak jest.

„Nie mam pewności, czy właśnie choroba w decydujący sposób wykształciła we mnie odruch pomagania. W końcu jeszcze zanim zachorowałam, organizowałam w domu przedstawienia dla znajomych moich rodziców, żeby zebrane pieniądze zanieść do schroniska dla zwierząt” – powiedziała. I jak twierdzi, jest to raczej kwestia wychowania i przebywania z odpowiednimi ludźmi.

Życzymy aktorce dużo zdrowia i oczywiście szczęścia w miłości!

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Z życia gwiazd

Do góry