Tak wyglądały ostatnie chwile Jerzego Stuhra. Wiadomo, co z pogrzebem

11 lipca 2024
Przez: : W.M.

Jerzy Stuhr był wybitnym polskim artystą, który zmarł w wieku 77 lat. Teraz do mediów trafiły informacje o tym, jak wyglądały jego ostatnie dni życia. Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb.

9 lipca media obiegła smutna wiadomość o śmierci Jerzego Stuhra, wybitnego polskiego aktora, reżysera i pedagoga. Znany z niezapomnianych ról w takich filmach jak “Kiler” i “Seksmisja”, Stuhr był jedną z najbardziej cenionych postaci w polskim kinie i teatrze. Jego odejście to ogromny cios nie tylko dla rodziny i bliskich, ale także dla całego środowiska artystycznego.
Jak donosi SE, ostatnie tygodnie życia Jerzy Stuhr spędził w szpitalu. Jeszcze 10 czerwca 2024 r. zagrał w spektaklu “Geniusz” w Operze Krakowskiej. Po występie jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył, co zmusiło żonę do przewiezienia go do szpitala.

Łukasz Garlicki, który również grał w tym przedstawieniu, powiedział dla Super Expressu:

“Widzieliśmy się jeszcze niedawno, 10 czerwca w krakowskiej operze graliśmy nasz spektakl na wyjeździe. Pierwszy raz i, jak się właśnie okazało, ostatni.

Garlicki dodał, że nikt nie spodziewał się tak tragicznego obrotu spraw, a Jerzy Stuhr miał wrócić do pracy na deskach teatru.

“Kilka dni temu Krystyna Janda wysłała nam zdjęcie pana Jerzego ze szpitala: siedział uśmiechnięty na łóżku, wydawało nam się, że zaraz wrócimy do pracy. Mieliśmy zaplanowanych sporo spektakli w tym i w następnym roku. Nie mogę uwierzyć, że już ich nie zagramy

Na co chorował Jerzy Stuhr?

Jak powszechnie wiadomo, w 2020 roku Jerzy Stuhr doznał udaru mózgu. Dzięki szybkiej reakcji rodziny i natychmiastowemu leczeniu, udało się rozpocząć intensywną rehabilitację, która przywróciła mu mowę i sprawność. Mimo to, proces powrotu do zdrowia był długi i wymagał ogromnego wysiłku.

Od ponad dekady Stuhr zmagał się także z rakiem krtani. W 2011 roku przeszedł pierwszą operację usunięcia zmiany nowotworowej. W 2023 roku, gdy nowotwór pojawił się ponownie, aktor przeszedł kolejną operację w klinice w Zakopanem.

Tak wyglądały ostatnie dni życia Jerze Stuhra. Zmarł w szpitalu

Ostatnie dni życia Jerzy Stuhr spędził w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, gdzie przebywał prawie miesiąc. Niestety, mimo wszelkich starań lekarzy, aktor zmarł w szpitalnym łóżku. Krystyna Janda, bliska przyjaciółka Stuhra, tak pożegnała artystę.

“Marzył żeby umrzeć na scenie i prawie tak się stało. Do ostatnich sił grał, ostatni spektakl Teatru Polonia, który wyreżyserował i grał, Jego wielki sukces „Geniusz” tak się złożyło, że zagrał w ukochanym Krakowie.”

Kiedy pogrzeb Jerzego Stuhra?

Ostatnie podżeganie Jerzego Stuhra ma mieć miejsce 17 lipca. Artysta pochowany ma zostać w swoim ukochany Krakowie. Jak przekazuje PAP, zgodnie z informacją Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Krakowie, Jerzy Stuhr spocznie na Cmentarzu Rakowickim. Pogrzeb odbędzie się w środę 17 lipca o godz. 14:00.

Pogrzeb Jerzego Stuhra odbędzie się w środę 17 lipca o godz. 14 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie – podał Zarząd Cmentarzy Komunalnych w tym mieście.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej