Połącz się z nami

Tego nie wiedzieliście o programie Ninja Warrior!

Rozrywka

Tego nie wiedzieliście o programie Ninja Warrior!

Ninja Warrior Polska to program, który doczekał się w naszym kraju już trzech edycji. Choć zapewne niejednokrotnie oglądaliście to pełne emocji widowisko, mogliście nie być świadomi kilku zasad, które muszą spełnić uczestnicy! Musicie je poznać!

Ninja Warrior

Ninja Warrior to program telewizyjny typu reality-show, który emitowany jest w stacji Polsatu od 3 września 2019 roku. Oparty jest na japońskim formacie, gdzie nosi nazwę Sasuke. Pierwszą edycję prowadziła Aleksandra Szwed, drugą i trzecią natomiast Karolina Gilon, którą widzowie mogą kojarzyć również z takich programów jak Hotel Paradise czy Top Model. Komentatorami zawodów sportowych są Jerzy Mielewski oraz Łukasz Jurkowski, znany powszechnie pod pseudonimem Juras. Zasady programu są bardzo proste – konkurs polega na przejściu 150-metrowego toru przeszkód, który nie należy do najłatwiejszych i wymaga od uczestników pełnej sprawności fizycznej i szybkiej reakcji.

Zasady w Ninja Warrior

Choć mogliście już niejednokrotnie oglądać program, przy którym nie brakuje wielu emocji, mogliście nie zdawać sobie sprawy z najważniejszych restrykcji, które obowiązują uczestników. Należą do nich:

  • Brak możliwości przeprowadzania treningów uczestników na torze.
  • Do przejścia przez tor można podjeść tylko jeden raz.
  • Zabronione jest zakładanie rękawiczek.
  • Nie można w żaden sposób zetknąć się z taflą wody – mowa tu również o włosach i odzieży.
  • Uczestnicy muszą posiadać obuwie.
  • Nie można stosować magnezji i innych pomocy, które mogą wspomagać chwyt.
  • Odzież, w której występuje uczestnik jest dowolna, nie może jednak posiadać żadnych logotypów (wyjątkiem jest tutaj obuwie).

Ninja Warrior na świecie

Do tej pory żaden Polak nie zdobył tytułu Ninja oraz mosiężnej statuetki i kwoty 150 tysięcy złotych. Program kręcony był w 23 krajach, a mało kto wie, że do tej pory ten pożądany tytuł udało się zdobyć zaledwie 9 osobom.

13 kwietnia 2021 roku odbędzie się wielki finał trzeciej edycji. Zobaczycie go na antenie Polsatu o godzinie 20:05. Co ciekawsze, w finale, wśród męskiego grona po raz pierwszy zobaczymy kobietę, która zawalczy o nagrodę główną!

Myślicie, że poznamy dziś pierwszego Polaka, który otrzyma tytuł NINJA?

źródło: Instagram Ninjawarriorpolska

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Rozrywka

Do góry