Ten znaczek jest warty fortunę. Zobacz, czy nie masz go w domu [FOTO]

26 stycznia 2023
Przez: : obcas

Ten znaczek jest warty fortunę. Sieć obiegły zaskakujące wieści o pewnej, dość wiekowej partii znaczków pocztowych, których wartość dosłownie powala na kolana. Co ciekawe, niewykluczone, że ten konkretny egzemplarz znajduje się w waszych domach lub domach waszych babć i dziadków. Po jego sprzedaży można kupić nawet bardzo dobry samochód. Jakie ceny osiąga i jak wygląda omawiany znaczek pocztowy z czasów PRL-u? Szczegóły poniżej.

Ten znaczek jest warty fortunę. Zobacz, czy nie masz go w domu [FOTO]

Znaczki pocztowe to nie lada gratka dla zbieraczy i kolekcjonerów. Jak dobrze wiadomo, bogate kolekcje znaczków osiągają zawrotne ceny. Co jednak ciekawe, niektóre z nich są wiele warte nawet w pojedynczych sztukach – a najlepsze jest to, że sporo z nich może znajdować się w domach u nieświadomych niczego osób. Tak może być choćby w przypadku pewnego znaczka pocztowego z czasów PRL, o którym pisze portal o2.pl. Jest on wart tak wiele, że po jego sprzedaży można kupić naprawdę dobry samochód. Sprawę porusza również Fakt.

Wymienione wyżej redakcje przypominają, że znaczki zyskują na wartości zwłaszcza wtedy, gdy wyprodukowano ich mało, oraz gdy mają błędy w druku. Właśnie taki błąd zawiera znaczek, o którym mowa w tekście. Pochodzi on z roku 1956 i wydano go z okazji Igrzysk Olimpijskich w Melbourne. Wyjątkowość egzemplarza polega na tym, że znajdujący się na nim sportowcy – w tym wypadku pięściarze – są nadrukowani “do góry nogami” względem napisu “Poczta Polska”, co zauważa między innymi o2.pl. Gdyby tego było mało, takich znaczków wydano zaledwie 14 sztuk. Poniżej można zobaczyć, jak wygląda omawiany znaczek:

ZOBACZ TAKŻE: Przerażające odkrycie w lumpeksie. Od razu przyjechała policja [FOTO]

Zawrotna cena znaczka – nawet 60 tysięcy złotych

Jak się okazuje, warto sprawdzić, czy takowy znaczek nie zawieruszył się gdzieś w naszym domu, lub w domu rodzinnym. Wszystko z uwagi na jego cenę, która jest wręcz niewyobrażalna. Jak podaje o2.pl, powołując się na informacje z Faktu i Business Insider – w 1985 roku znaczek ten kosztował aż 150 tysięcy złotych.

Później jego cena nieco spadała. W 2010 roku na aukcjach widziany był za 75 tysięcy złotych. Teraz natomiast wycenia się go na 60 tysięcy złotych. Źródła przypominają jednak, że tak dużo warte są źle wydrukowane egzemplarze. Te, które wykonano poprawnie, warte są około 1,5 tysiąca złotych za sztukę.

źródło: o2.pl, Fakt, Business Insider, Facebook; foto: Facebook – Biblioteka I Ośrodek Kultury Gminy Mirzec

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej