Połącz się z nami

Teresa Lipowska: [wiek, kariera, mąż, M jak miłość]

Opisy gwiazd

Teresa Lipowska: [wiek, kariera, mąż, M jak miłość]

Teresa Lipowska to jedna z najbardziej znanych, a także lubianych aktorek w kraju. Telewidzowie mają okazję oglądać ją na swoich szklanych ekranach już od wielu lat. Jeśli chcecie dowiedzieć się, ile ma lat, co wiadomo na temat jej kariery oraz życia prywatnego, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Teresa Lipowska: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że aktorka urodziła się 14 lipca 1937 roku. W związku z tym, łatwo obliczyć, że na chwilę obecną ma 84 lata. Wiadomo także, że pochodzi z Warszawy. Była najstarsza z rodzeństwa, z którymi się wychowywała. Swoją pasję do występów na scenie kobieta zaczęła odkrywać jeszcze jako nastolatka. Jest także absolwentką muzycznej szkoły średniej w klasie fortepianu. Ukończyła studia na Państwowej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień, a także odznaczeń, które uzyskała za swoją działalność artystyczną.

Zobacz także: Co wiemy o Wojciechu Węcławowiczu?

Teresa Lipowska: kariera

Na przestrzeni lat Teresa Lipowska była związana z wieloma teatrami w Polsce. Jej filmografia jest bardzo bogata. Grywała zarówno w filmach, jak i serialach. Jednakże, największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Barbary Mostowiak w M jak miłość, czyli jednym z najchętniej oglądanych seriali w kraju. W nestorkę rodu wciela się tam już od ponad 20 lat. To jedna z ulubionych postaci według telewidzów, ale także innych aktorów, z którymi ma okazję współpracować. Oprócz tego, użycza swojego głosu bohaterom filmów animowanych i bajek.

Serialowym mężem Teresy Lipowskiej był przez wiele lat Witold Pyrkosz.

Teresa Lipowska: mąż

Pierwszym mężem aktorki znanej z serialu M jak miłość był operator filmowy Aleksander Lipowski, jednakże, po trzech latach zdecydowali się na rozwód. Następnie, Lipowska wyszła za mąż za aktora Tomasza Zaliwskiego. Ich małżeństwo trwało aż do końca życia mężczyzny. Owocem ich związku jest syn Marcin, to także jedyne dziecko aktorki.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry