Połącz się z nami

Tomasz Wolski: [wiek, kariera, Orły, Instagram]

Opisy gwiazd

Tomasz Wolski: [wiek, kariera, Orły, Instagram]

Tomasz Wolski śmiało może konkurować o miano jednego z najlepszych twórców filmowych w Polsce. Na swoim koncie ma już duże, docenione przez krytyków i widzów produkcje. Dotychczas zdobywał również nagrody i wyróżnienia. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o jego karierze, a także życiu prywatnym, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Tomasz Wolski: wiek

Jeśli interesuje was wiek reżysera, doskonale trafiliście. Mianowicie, w sieci udało nam się dotrzeć do informacja, iż urodził się 25 listopada 1977 roku. W związku z tym, nietrudno obliczyć, że na chwilę obecną ma 43 lata. Okazuje się, że jest również operatorem i montażystą. Ukończył studia na kierunku dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. W kierunku filmu kształcił się Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Oprócz tego, swoje umiejętności szlifował na warsztatach prowadzonych nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polskiej Akademii Filmowej, a także Europejskiej Akademii Filmowej.

Tomasz Wolski to jeden z najlepszych reżyserów filmów dokumentalnych w Polsce

Zobacz także: Co wiemy o Katarzynie Matei?

Tomasz Wolski: kariera

Można powiedzieć, że jego metody pracy w pewnym stopniu odbiegają od znanych schematów. Mianowicie, mężczyzna lubi pracować w samotności, lub określonej, jak najmniejszej grupie ludzi. Nie bez powodu jednak, ma opinię wszechstronnego reżysera dokumentalnego. Pierwsze sukcesy zaczął odnosić niedługo po zakończeniu kursu filmowego. Na swoim koncie ma również współpracę z innymi twórcami. Jego najgłośniejsze dzieła to Klinika, Złota rybka, Aktorzy oraz Pałac i Córka.

Tomasz Wolski: Orły 2021

Film Wolskiego zatytułowany Zwyczajny kraj uzyskał nominacje do nagrody Orły 2021. Kategoria, w której będzie rywalizował z pozostałymi produkcjami to Najlepszy film dokumentalny. O tym, czy uda mu się zdobyć statuetkę przekonamy się już 21 czerwca 2021 roku podczas gali finałowej.

Tomasz Wolski: Instagram

Okazuje się, że twórca filmowy nie udziela się w mediach społecznościowych. W związku z tym, na próżno szukać jego profilu między innymi na Instagramie.

źródło: Instagram/Youtube

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry