Tragedia na koncercie Taylor Swift. Nie żyje 23-latka

18 listopada 2023
Przez: : M.J

Do Polski dobiegła smutna wiadomość dotycząca śmierci 23-latki, która uczestniczyła w koncercie swojej wielkiej idolki Taylor Swift. Do zdarzenia doszło w Brazylii. Poznajcie szczegóły.

Śmierć 23-latki na koncercie Taylor Swift

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w Rio de Janeiro, podczas koncertu Swift. Koncert, w którym wzięła udział ogromna ilość osób, bo aż 60 tysięcy zorganizowany został w na stadionie Estádio Nilton Santos w ramach trasy The Eras Tour. W dniu koncertu w Brazylii odnotowano rekordową temperaturę w historii miasta, która wynosiła 59.3 stopnie Celsjusza. To okazało się kluczowe dla tego tragicznego zdarzenia.

23-letnia Ana Clara Benevides, która wybrała się na koncert swojej idolki w jego trakcie źle się poczuła, po czym od razu udzielono jej pomocy tamtejszych medyków. Kiedy jednak to nie pomogło, okazało się że niezbędna będzie wizyta w szpitalu. Niestety po przewiezieniu do placówki szpitalnej 23-latka zmarła.

Wszczęto postępowanie

Jak donoszą zagraniczne media, podczas koncertu utrudniony był dostęp do wody pitnej dla publiczności na stadionie, który był kluczowy w przypadku tak wysokiej temperatury.

Minister sprawiedliwości Flavio Dino wezwał do wszczęcia dochodzenia po niepotwierdzonych doniesieniach o braku wody:

“Kodeks ochrony konsumentów wymaga, aby usługi były bezpieczne i przyjazne dla zdrowia. Niedopuszczalne jest, aby ludzie cierpieli, mdleli, a nawet umierali z powodu braku dostępu do wody” – czytamy na oświadczeniu ministra, opublikowanym na platformie X.

W mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie wydane przez Taylor Swift. Artystka nie kryje żalu z sytuacji, która wydarzyła się na jej koncercie. Złożyła kondolencje rodzinie oraz najbliższym 23-latki.

W mediach donosi się również o innych przypadkach osób, które źle poczuły się na koncercie artystki. Sytuacja ta sprawiła, ze Taylor Swift przerwała występ i zażądała od zespołu produkcyjnego zapewnienia wody potrzebującym.

Źródło: Tvn24, Canva, Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej