Połącz się z nami

TVN wniósł sprawę do sądu! Prezenterzy stacji ofiarami oszustów!

News

TVN wniósł sprawę do sądu! Prezenterzy stacji ofiarami oszustów!

Nie jest żadną tajemnicą, że gwiazdy chętnie biorą udział w reklamach. Swoim imieniem i nazwiskiem podpisują się pod reklamowanym przez nich produktem. Zdarza się jednak tak, że ich twarze oraz dane osobowe są bezprawnie wykorzystywane do promocji. Tym razem z oszustami internetowymi muszą walczyć gwiazdy TVN!

To już kolejny przypadek, kiedy ktoś wykorzystał bezprawnie wizerunek znanej osoby. Tym razem oszustwa dopuściła się firma, która promuje w sieci bitcoiny. W swojej reklamie użyli wizerunku Marcina Prokopa, który rzekomo korzysta z ich usług, a do tego wszystkiego miał zostać namówiony przez Kubę Wojewódzkiego!

„W celu zademonstrowania wydajności tej platformy, Wojewódzki przekonał Marcina Prokopa do wpłacenia 250 euro na żywo podczas programu. Marcin Prokop był zaskoczony, kiedy zaczął czerpać zyski z CyprtoBoom już po pierwszym zakupie bitcoins” – taką informację mogliśmy przeczytać w internecie.

Prokop nie zostawił tego bez odzewu i jak tylko dowiedział się, że jego wizerunek jest wykorzystywany w tak perfidny sposób, opublikował fałszywą reklamę i dodał do niej wpis, w którym wyjaśnił, że nigdy nie miał z tym nic wspólnego.

„Nie podejrzewam, aby byli wśród was tacy, którzy skłonni są uwierzyć w podobne brednie, ale na wszelki wypadek informuję, że nie mam nic wspólnego z tą złodziejską próbą wyłudzenia waszych ciężko zarobionych pieniędzy. Przestrzegam wszystkich przed podobnymi pseudoreklamami. podajcie dalej aby ostrzec innych. j**ać hochsztaplerów”. – w taki sposób ostrzegł swoich fanów dziennikarz.

Niestety nie tylko Prokop padł ofiarą oszustów. Takich spraw było znacznie więcej! Jakiś czas temu do podobnych pseudo reklam został wykorzystany wizerunek Magdy Mołek, Marcina Mellera i Piotra Kraśko. W każdym wypadku gwiazdy od razu reagowały na ogłoszenia oszustów i zamieszczały na swoich profilach społecznościowych oświadczenia, że opisywane zdarzenia to jedno wielkie kłamstwo.

„Szanowni Państwo. Po raz kolejny pojawiają się w sieci „artykuły” o cudownych zarobkach dzięki bitcoinom: Wykorzystywane są w nich zdjęcia moje i Magdy Mołek z Dzień Dobry TVN i opisy sugerujące nasz „zachwyt”. Wszystko TO JEDNO WIELKIE OSZUSTWO…”– napisał na swoim Facebooku Meller.

Wszystko doprowadziło do tego, że na doniesienia gwiazd zareagowała stacja TVN i wzięła sprawy w swoje ręce, a cała sprawa trafiła do sądu. TVN również wydał oświadczenie w sprawie oszustów internetowych.

„Od kilku tygodni zmagamy się ze stronami internetowymi, które wykorzystując wizerunki gwiazd oraz kadry z produkcji Grupy TVN i Discovery Polska, reklamują giełdy krypto walut i obiecują ogromne zyski finansowe. (…) Jest to ewidentne oszustwo, z którym Grupa TVN i Discovery Polska oraz jej pracownicy nie mają nic wspólnego”– poinformowała portal Plejada Joanna Górska, szefowa działu PR TVN-u.

Oznajmiła również, że fałszywe serwisy powstają bardzo dynamicznie i działają poza granicami Polski, co utrudnia cały proces ich blokowania. Mimo tego sprawa została już zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego oraz trafiła do prokuratury.

My również przestrzegamy przed fałszywymi stronami, na których wykorzystywane są wizerunki znanych osób. Czasami lepiej sprawdzić coś 5 razy niż stracić swoje ciężko zarobione pieniądze!

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry