Tyle kosztowało paliwo w 1998 roku w Polsce! “Nie do wiary” [FOTO]

28 lipca 2022
Przez: : obcas

Tyle kosztowało paliwo w 1998 roku w Polsce! W sieci pojawiło się niesamowite zdjęcie pylonu z cenami paliw, jakie w naszym kraju obowiązywały niedługo przed nadejściem roku 2000.  W obecnych czasach jest to wręcz nie do pomyślenia. Ceny paliw aktualnie osiągają naprawdę wysokie, momentami zaporowe ceny, a warto wspomnieć, że teraz i tak doczekaliśmy się ich delikatnych obniżek. Ile zatem trzeba było zapłacić za litr benzyny w roku 1998? Zobaczcie sami poniżej!

Tyle kosztowało paliwo w 1998 roku w Polsce! “Nie do wiary” [FOTO]

Osoby żyjące w latach 80. i 90. z uwielbiają odbywać nostalgiczne podróże właśnie w ten okres. Jak same twierdzą – życie wtedy było zupełnie inne niż teraz, bardziej beztroskie i nie polegało wyłącznie na pogoni za pieniądzem. A skoro o pieniądzach mowa, warto poruszyć temat cen, jakie panowały w tamtym okresie. Prawdą jest to, że wiele produktów luksusowych było wtedy trudno dostępnych lub w ogóle niedostępnych.

W sieci pojawiło się jednak jedno niezwykle interesujące zdjęcie, które zwłaszcza obecnie na odbiorców może działać z podwójną mocną. Mianowicie, chodzi o fotografię pylonu ze stacji benzynowej, na którym widać ceny benzyny za litr z roku 1998. Dla osób, które nie pamiętają tamtych czasów lub urodziły się później, może wydawać się to po prostu nierealne. Wystarczy na to spojrzeć:

ZOBACZ TAKŻE: W ustach mężczyzny wybuchł e-papieros. Pokazał jak wygląda jego twarz – widok jak z horroru, tylko dla osób o mocnych nerwach [FOTO]

1,46 złotych za litr paliwa w Polsce. “To były czasy”

Spoglądając na powyższe zdjęcie, można być niemal w 100% przekonanym, że takowe czasy już nie powrócą. Wszystko na Twitterze udostępniła strona “Nostalgia”. Pod postem pojawiło się wiele interesujących komentarzy, jak choćby ten:

Pamiętam 1997 bo wtedy odebrałem prawo jazdy i pierwszy raz zatankowałem za swoje  pb95 1.87 zł / litr. Za 50 zł jeździłem po mieście cały dzień i jeszcze zostało

źródło: Twitter; foto: Twitter

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej