Tyle zapłacisz teraz za cheesburgera w McDonald’s! Podwyżka ceny to już fakt

23 lutego 2023
Przez: : obcas

Tyle zapłacisz teraz za cheesburgera w McDonald’s! O podwyżce cen podstawowej ale uwielbianej kanapki spekulowano już od jakiegoś czasu. Ten moment w końcu nadszedł. Aż trudno jednak uwierzyć w to, ile cheesburger kosztował na początku roku 2021, a ile kosztuje teraz. Różnica jest olbrzymia. Szczegóły poniżej.

Tyle zapłacisz teraz za cheesburgera w McDonald’s! Podwyżka ceny to już fakt

McDonald’s to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, oferująca szeroki wybór dań dla wszystkich gustów i preferencji. Jednym z najpopularniejszych produktów w menu McDonald’s jest cheesburger – prosta, niewielka kanapka, która cieszy się dużą popularnością wśród klientów od wielu lat. Niestety, w ostatnim czasie wiele osób zauważyło, że cena cheesburgera w McDonald’s uległa podwyższeniu. O podwyżce spekulowano już od jakiegoś czasu, a teraz wszystko stało się faktem. Uderzająca jest jednak przede wszystkim jej wysokość. Jak przypomina portal o2.pl, jeszcze na początku 2021 roku za jednego cheesburgera w sieciówce McDonald’s płaciliśmy 4,50 zł.

W kwietniu 2021 cena kanapki wynosiła już 5,50 złotych. Niedawno cheesburger kosztował 6,50 złotych, natomiast aktualnie jego cena wynosi aż 6,90 złotych. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę fakt, że dwa lata temu płaciliśmy za niego ponad 2 zł mniej.

ZOBACZ TAKŻE: Poruszające słowa Jacka Murańskiego o śmierci syna. „Przechodzę koło łóżka i coś mnie zaniepokoiło w jego twarzy”

Cena cheesburgera w McDonald’s 2023. Dlaczego nastąpiła podwyżka?

Wiele osób zachodzi w głowę, dlaczego ich ulubiona, prosta kanapka, jest teraz aż tak droga – i to mimo tego, że McDonald’s zawsze starał się utrzymywać niskie ceny, aby przyciągnąć jak najwięcej klientów. Według przedstawicieli sieciówki, podwyżka ceny cheesburgera jest konsekwencją wzrostu kosztów produktów takich jak mięso, pieczywo i warzywa. Wygląda więc na to, że nawet tak wielka marka zaczyna odczuwać na swojej skórze skutki panującej inflacji. Jak odbije się to jednak na sprzedaży? Czy ludzie odwrócą się od popularnego miejsca, które serwuje fast-foody?

Warto jeszcze na koniec wspomnieć, że w 2002 roku cheesburger w McDonald’s kosztował 3 złote, a dzięki promocjom można było go kupić nawet za 2 złote.

źródło: o2.pl, Twitter; foto: Twitter

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej