Wakacje w Polsce będą jak ferie – w różnych terminach? Minister edukacji zabrał głos

31 stycznia 2023
Przez: : obcas

Wakacje w Polsce będą jak ferie – w różnych terminach? Choć do niedawna wydawało się to nieprawdopodobne, taki pomysł pojawił się naprawdę. Takowe rozwiązanie popiera nie tylko Ministerstwo Sportu i Turystyki, ale również osoby związane z branżą turystyczną – zwłaszcza właściciele takowych biznesów. Dziennikarze rozgłośni RMF FM postanowili zapytać o komentarz w tej sprawie ministra edukacji, Przemysława Czarnka. Czy pomysł wejdzie w życie?

Wakacje w Polsce będą jak ferie – w różnych terminach? Minister edukacji zabrał głos

Do wakacji jeszcze daleko – obecnie wielu uczniów wypoczywa na feriach, inni natomiast czekają na swoją kolej, aby odpocząć od szkoły. Jak się jednak okazuje, wakacje już niebawem swoim kształtem mogą przypominać właśnie ferie zimowe. Chodzi o to, że uczniowie poszczególnych województw mieliby je zaczynać i kończyć w innych terminach. To dość kontrowersyjny pomysł, który z pewnością nie wszystkim się spodoba. Jednakże, tego typu rozwiązanie popiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Oprócz tego za takim rozwiązaniem opowiadają się właściciele branży turystycznej.

Według założeń pomysłu Stowarzyszenia Gmin Górskich, wakacje z podziałem na województwa startowałyby już w połowie czerwca i trwałyby do połowy września. Andrzej Gut-Mostowy z Ministerstwa Sportu i Turystyki o wszystkim opowiadał na antenie radia RMF:

Z punktu widzenia branży turystycznej na pewno byłoby to korzystne. Trzeba rozpatrzeć wszystkie za i przeciw. Tutaj chodzi o system edukacji, rok szkolny w kilku regionach rozpoczynałby się dwa tygodnie później. […] To byłaby rewolucja, dlatego trzeba popatrzeć na ten problem szeroko. Napisaliśmy pismo do Ministerstwa Edukacji i Nauki, by przeanalizowało wszystkie plusy i minusy z punktu widzenia systemu edukacji. Na pewno chcielibyśmy zasięgnąć opinii wielu gremiów zainteresowanych.

ZOBACZ TAKŻE: IMGW ostrzega – istny kataklizm w Polsce. Wiadomo kiedy się zacznie

Minister edukacji Przemysław Czarnek: “Nie widzę w tym żadnych plusów

Anna Zakrzewska, dziennikarka RMF FM postanowiła zasięgnąć wiedzy u źródła i dopytała ministra edukacji Przemysława Czarnka, co sądzi o takim pomyśle. Ten nie wydaje się być jednak przekonany do zmiany formatu wakacji na taką, jaką znamy z okresu ferii zimowych:

Nie widzę w tym żadnych plusów. Nie wiem, czy którykolwiek z uczniów chciałby odpoczywać do połowy września w sytuacji, kiedy mamy już 10 stopni na dworze. Lipiec, sierpień to są ze względu na klimat najlepsze miesiące na odpoczynek wakacyjny w Polsce, tak mi się wydaje.

źródło: RMF24.pl

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej