Połącz się z nami

Wielki pożar w Amazonii! Gwiazdy apelują o ratowanie „PŁUC ZIEMI”!

News

Wielki pożar w Amazonii! Gwiazdy apelują o ratowanie „PŁUC ZIEMI”!

Amazonia to największy las deszczowy na naszej planecie. Często nazywane są „płucami Ziemi”. Od kilku tygodni płonie ogromny obszar, który ciężko jest okiełznać. Polskie i zagraniczne gwiazdy masowo angażują się w nagłośnienie tej sprawy. Czy media faktycznie poruszają ten dramatyczny temat zbyt rzadko?

Las deszczowy w Amazonii płonie w zawrotnym tempie. Chmury dymu widoczne są już z kosmosu. Tysiące pożarów szaleje na terenie całej dżungli amazońskiej. Tylko od 15 sierpnia nastąpiło 9500 pożarów, a od początku 2019 roku zanotowano już około 72 000 tysięcy płonących lasów. Wielki pożar Amazonii!

Jest to bez wątpienia katastrofa na skalę globalną. Nie tylko ucierpi fauna i flora lasów, ale skutki tego odczuje cały nasz glob.

Lasy deszczowe to nie tylko jedno z największych źródeł tlenu na naszej planecie, ale również dom wielu gatunków roślin i zwierząt.

Gwiazdy najwyraźniej nie mogą siedzieć z założonymi rękami i na swoich profilach w mediach społecznościowych masowo wrzucają zdjęcia płonących płuc Ziemi, apelując o to, aby ten problem został w końcu zauważony na całym świecie!

Wielki pożar w Amazonii! Gwiazdy apelują!

Zagraniczne i polskie sławy wyraźnie są wzburzone tym, że tak mało porusza się ten temat w mediach. Tym razem wzięły sprawy w swoje ręce i angażują się, jak tylko mogą w nagłośnienie całej sprawy.

Prym wśród nich wiedzie Leonardo DiCaprio, który od wielu już lat aktywnie walczy o ochronę środowiska. To właśnie on jako jeden z pierwszych zwrócił uwagę swoich fanów na tę globalną katastrofę, która dzieje się na naszych oczach.

„Przerażające jest, że Amazonia, która jest największym lasem deszczowym na świecie, wytwarzającym 20% tlenu na Ziemi, w zasadzie płuca świata, płonęła i płonęła przez ostatnie 16 dni z rzędu, i dosłownie w ogóle NIE mówi się o tym w mediach! Czemu?”– czytamy na jego profilu w social mediach.

Nie da się ukryć, że skala zniszczeń jest przerażająca!

Doda fotografię z płonącą Amazonią podpisała słowami, które idealnie oddają obraz, jaki się tam rozgrywa!

„EKOLOGICZNY KONIEC ŚWIATA […]”– brzmi początek jej wpisu!

Zobaczcie, które z gwiazd uznały, że cisza, która jest w mediach na temat płonących płuc Ziemi, nie powinna mieć miejsca!

Michał Piróg

Maciej Zakościelny

Ellie Goulding

Anja Rubik

Bez wątpienia, śmierć lasów Amazonii oznacza zagładę wielu istnień, lecz człowiek powinien pamiętać o tym, że bez nich również może przestać istnieć!

Więcej na temat płonącej Amazonii możecie przeczytać TUTAJ!

Myślicie, że reakcja gwiazd pomoże coś zmienić?

View this post on Instagram

?

A post shared by LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen) on

Kontynuuj czytanie
Reklama
Może Ci się spodobać...
Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry