Połącz się z nami

Wzruszona Anna Dereszowska błaga o pomoc! Obok jej prośby ciężko przejść obojętnie!

Wzruszona Anna Dereszowska błaga

Zdrowie i dieta

Wzruszona Anna Dereszowska błaga o pomoc! Obok jej prośby ciężko przejść obojętnie!

W mediach społecznościowych Anny Dereszowskiej pojawił się wzruszający apel. Aktorka ze łzami w oczach poprosiła swoich obserwatorów, aby zwrócili uwagę na profil Maciusia Cieślika, który pojawił się na stronie siepomaga.pl. Jak się okazuje, chłopczyk ma niewiele czasu, aby poddać się terapii, która uratuje jego życia! Poznajcie więcej szczegółów i zobaczcie nagranie, w którym wzruszona Anna Dereszowska błaga o pomoc!

Na stronie siepomaga.pl pojawił się apel, aby wspomóc zbiórkę na leczenie 2,5-letniego Maciusia Cieślika z Pszczyny-Jankowic. Jak się okazuje, nagle zmieniły się kryteria wagowe na terapię genową z 21 kg do 13.5 kg. Na ten moment Maciuś waży już 13 kg i cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni oraz padaczkę. Jedyną szansą jest bardzo kosztowna terapia genowa, która kosztuje ponad 9 MILIONÓW! W tym momencie można ją zastosować u dziecka, które nie przekroczyło wagi 13,5 kg.

Wzruszona Anna Dereszowska błaga
Źródło: https://www.siepomaga.pl/macius-cieslik

Choroba dziecka spadła na młodych rodziców, jak grom z jasnego nieba. Chłopczyk urodził się cały i zdrowy, a pierwsze chwile po przyjściu jego na świat nie zapowiadały, że już niebawem rodzice będą musieli walczyć o jego życie. Choroba dała o sobie znać niewinnie. Maciuś zaczął tracić siły i po wielu badaniach okazało się, że cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.
W tej chwili chłopczyk ma problemy z jedzeniem i oddychaniem. Pomimo że ma 2,5 roku nie chodzi i nie siada, jak i nie jest w stanie podnieść główki, kiedy leży na brzuszku.

„W nocy nie potrafi przewrócić się samodzielnie na drugi bok. Cały czas czuwamy, żeby nie stracił przytomności z uwagi na ogromną ilość leków, które przyjmuje”– mówi mama chłopczyka.

Pomoc dla chłopca wsparło wiele gwiazd, w tym Anna Dereszowska, która na swoim profilu w mediach społecznościowych nagrała wzruszający filmik. Zobaczcie!

Wzruszona Anna Dereszowska błaga o pomoc!

Ania Dereszowska na wstępie wspomniała o swoim synku, który jest zdrowy. Łamiącym się głosem poprosiła o pomoc w sprawie Maciusia, dla którego ważna jest teraz każda złotówka:

„Jest taki chłopiec, Maciuś Cieślik z Jankowic w woj. Śląskim. Maciuś ma niespełna trzy latka i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Brakuje mu 6,5 miliona złotych na ten lek, który w Polsce jest nierefundowany. Uzbierał już ponad 3 miliony wraz ze swoją mamą. Wiem, że teraz wszystkim Wam jest ciężko, ale może wspólnymi siłami uda nam się uratować Maciusia” – zaapelowała Anna Dereszowska.

Wzruszona Anna Dereszowska błaga
Źródło: Facebook
Wzruszona Anna Dereszowska błaga
Źródło: Facebook

Klikając TUTAJ zobaczycie całe nagranie!

My również dołączymy się do prośby Anny Dereszowskiej i wierzymy, że wspólnymi siłami możemy pomóc Maciusiowi! Link do zbiórki znajdziecie poniżej!

❗️Ostatnie pół kilograma nadziei… Ratujemy Maciusia z SMA!

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...
1 komentarz

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Zdrowie i dieta

Do góry