Połącz się z nami

Zapadł WYROK w sprawie opieki nad córką Rosati! Jest KOMENTARZ aktorki!

Z życia gwiazd

Zapadł WYROK w sprawie opieki nad córką Rosati! Jest KOMENTARZ aktorki!

Weronika Rosati od chwili rozstania ze swoim partnerem oraz ojcem jej córki Robertem Śmigielskim, toczyła walkę o prawo do wyłącznej opieki nad dzieckiem. Teraz sąd wydał wyrok w sprawie, o czym Rosati poinformowała w swoim Instagramie.

W grudniu, półtora roku temu, na świat przyszła córka Weroniki Rosati oraz Roberta Śmigielskiego, Elizabeth. W ubiegłym roku aktorka poinformowała o rozstaniu ze swoim partnerem oraz opowiedziała publicznie o trudach bycia samotną matką. Wywołała tym niemałe poruszenie w mediach, a wiele osób podziwiało ją za zwrócenie uwagi na tak istotny temat. Jeszcze większy oddźwięk w mediach miało wyznanie Weroniki o stosowaniu wobec niej przemocy przez Śmigielskiego.

Do czasu rozstania ze swoim partnerem, Rosati rzadko udzielała wywiadów na temat swojego życia prywatnego oraz nie była zbyt aktywna w mediach społecznościowych. Od momentu wyznania o trudach bycia samotną matka oraz ujawnieniu informacji na temat stosowanej wobec niej przemocy, aktorka często wypowiada się w social- mediach.

View this post on Instagram

Zbliża się dzień kobiet. W sobotnim wydaniu @gazeta_wyborcza w @wysokieobcasy.pl udzieliłam najważniejszego wywiadu Magdzie Środzie w moim dotychczasowym życiu. Jest to rozmowa na która się zdecydowałam z myślą o wszystkim kobietach które doznały przemocy fizycznej, psychicznej, werbalnej i finansowej, z myślą o kobietach skrzywdzonych przez ludzi silniejszych i bardziej wpływowych, z myślą o kobietach żyjących w lęku, wstydzie, upokorzeniu i beznadziei, z myślą o kolejnym pokoleniu kobiet. Wywiad dedykuje mojej córce która jest moja największa inspiracja by zmieniać ten świat by był lepszy dla niej, dedykuje wszystkim kobietom które mi dały sile i wsparcie -moja mama @teresamariarosati moje przyjaciółki, wszystkie kobiety które stanęły murem za mną jak i tym których nie znam ale odnajdują cząstkę siebie w mojej historii. Z okazji dnia kobiet tym tekstem narażam się na kolejny atak ze strony mojego byłego partnera, oczernianie mnie i kolejne przykrości ale powiem wam jedno: nie będę milczeć. jak to powiedzialam w wywiadzie – warto zaplacic kazda cene by sie nie bac i odzyskac godnosc. Jestem ofiara przemocy domowej. Jest nas setki tysięcy , razem możemy sobie pomoc, razem możemy to zmienić. nie jestescie same a razem jestesmy niepokanana siła. Czytajcie cały wywiad – najpierw trzeba zmienić mentalność, potem zmienmy prawo. #metoo

A post shared by Weronika Rosati (@weronikarosati) on

Rosati udzieliła również serii wywiadów, w których szczegółowo opowiedziała o tym, jak była traktowana przez swojego partnera, poniżana słownie oraz cieleśnie. Od tego czasu, pomiędzy byłymi kochankami zaczęła toczyć się batalia. Aktorka walczyła o wyłączne sprawowanie opieki nad córką, natomiast Śmigielski złożył pozew o regularne widywanie dziecka bez ograniczeń.

Teraz walka dobiegła końca isąd wydał wyrok, o czym Weronika poinformowała na swoim profilu na Instagramie:

„Dziś zapadł wyrok sądu w sprawie opieki nad moją córeczką – sąd uszanował moją prośbę: całkowita opieka została przydzielona mi matce, częściowo ograniczając ją ojcu tak jak wnioskowałam. Ma on prawo do wizyt w mojej obecności i kuratora. Nie mam zakazu wyjazdu z dzieckiem, miejsce pobytu dziecka jest przy matce, gdziekolwiek jestem. Przyznam że stres związany ze sprawami sądowymi i walką o dobro mojego dziecka był i jest naprawdę ogromny. Najważniejsze jest dla mnie że wiem że dziecko jest ze mną i bezpieczne. To ważny dzień”

Robert Śmigielski jeszcze nie odniósł się do wyroku sądu i nie skomentował sprawy.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Z życia gwiazd

Do góry