Połącz się z nami

Zarobki Piotra Żyły zwalają z nóg – ostatnie sezony były bardzo owocne!

zarobki Piotra Żyły

Z życia gwiazd

Zarobki Piotra Żyły zwalają z nóg – ostatnie sezony były bardzo owocne!

Piotr Żyła zapisał się w historii sportu jako niezwykle utalentowany skoczek narciarski o wielu osiągnięciach. Ostatnie sezony obfite w sukcesy zapewniły Piotrowi potężny zastrzyk gotówki. Zarobki Piotra Żyły zwalają z nóg. Poznajcie szczegóły!

Życie zawodowe

Piotr Żyła to utytułowany polski skoczek narciarski, którego lista osiągnięć sportowych jest niezwykle długa. Sześciokrotnie zdobył medal mistrzostw świata, jest drużynowym złotym medalistą mistrzostw świata, a także olimpijczykiem z Soczi 2014. Nie da się ukryć, że znany jest również ze swojego wyjątkowego poczucia humoru, a jego wypowiedzi wielokrotnie stawały się hitem w sieci. Niektóre teksty Piotra przeszły do maistreamu i wiele osób używa ich na co dzień. Nic więc dziwnego, że Piotr cieszy się ogromną sympatią, a grono jego fanów jest niezwykle pokaźne.

Życie prywatne

Niewątpliwie dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko sportowe osiągnięcia skoczka, ale również jego życie prywatne. Piotr przez lata związany był z Justyną Żyłą, z którą ma dwoje dzieci – syna Kubę i córkę Karolinę. Po 12 latach małżeństwa para postanowiła się rozstać, a ich rozwód był niezwykle głośnym wydarzeniem. Obecnie związany jest z aktorką Marceliną Ziętek, znaną z serialu 19+.

Zobacz także: Czy Piotr Żyła planuje ślub?

Zarobki Piotra Żyły

Nie da się ukryć, że zarobki Piotra wzrosły wraz z jego kolejnymi sukcesami. Jak informuje portal sportowefakty.wp.pl, Żyła w sezonie 2016/2017 zarobił 435 tys. zł. Ponadto 2 lata później otrzymał od Międzynarodowej Federacji Narciarskiej 528 tys. zł. Ubiegły sezon w szczególności obfitował w sukcesy. Za tytuł indywidualnego mistrza świata w skokach narciarskich, Piotr Żyła zarobił 115 tys. zł, natomiast podczas całego sezonu wzbogacił się o 564 tys. zł. Reasumując, w ciągu ostatnich 5. sezonów, majątek Piotra Żyły powiększył się o ponad 2 mln zł. Warto wspomnieć, że Piotr zarabia również podczas współprac z firmami, jednak kwoty te nie są znane.

Spodziewaliście się?

źródło: Instagram piotr_zyla_official, sportowefakty.wp.pl

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Z życia gwiazd

Do góry