Zmarł Dariusz Gnatowski, znany z roli “Boczka” w serialu “Świat według Kiepskich”. Gwiazdy żegnają aktora.

20 października 2020
Przez: : M.S.

20 października zmarł Dariusz Gnatowski, który brawurowo wcielił się w rolę Arnolda Boczka w serialu “Świat według Kiepskich”. Gwiazdy żegnają go we wzruszających wpisach.

Dariusz Gnatowski pochodził z Zabrza, gdzie uczęszczał do podstawówki oraz liceum. W teatrze zadebiutował jako Pyzo w “Ferdydurke”, rok później zagrał rolę Mieczysława Walpurga w “Wariacie i zakonnicy”. Największą popularność przyniosła mu jednak rola Arnolda Boczka w serialu Polsatu “Świat według Kiepskich”, gdzie przez lata bawił swoją postacią widzów. Oprócz tego miał epizodyczne role w serialu “Na dobre i na złe”, “Graczykowie”, “Pierwsza Miłość” i innych.

Aktor od lat zmagał się z ciężką choroba, cukrzycą typu 2. O chorobie dowiedział się przypadkiem, o czym opowiadał w rozmowie z RMF FM.

Ja przez przypadek dowiedziałem się o chorobie. Czułem, że coś się dzieje i spotkałem się z moim przyjacielem lekarzem, który przyniósł glukometr, zbadał mi cukier i powiedział, że powinien wysłać mnie do szpitala. Udałem się tam, ustawiłem sobie leczenie i od tego “X lat” choroba zrobiła już spustoszenie w moim organizmie

Gnatowski zdawał sobie sprawę, że choroba z jaką się zmaga może doprowadzić do poważnych powiklań:

Cukrzyca nie boli, nie daje szczególnych objawów. Natomiast jej powikłania są dramatyczne

Zmarł Dariusz Gnatowski

Niestety 20 października media poinformowały o śmierci Dariusza Gnatowskiego. Aktor zmarł w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie. Przyczyną zgonu była niewydolność oddechowa spowodowana zapaleniem płuc, z którym zmagał się aktor. Informację o śmierci Gnatowskiego potwierdził zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego, Marcin Mikos.

Gwiazdy żegnają aktora

Do tragicznych wieści odniesli się najbliżsi przyjaciele Dariusza. Na Instagramie pojawiły się wzruszające wpisy

“Przed chwilą dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski, nasz ukochany Boczek ze „Świata według Kiepskich”. Miał 59 lat.”– pojawił się wpis na profilu Polsatu.

Z kolegą z planu pożegnał się również Andrzej Grabowski, który zamieścił wspólne zdjęcie z Gnatowskim.

https://www.instagram.com/p/CGk3mHjlR9m/

Piotr Cyrwus również pożegnał swojego przyjaciela:

Jest ciężko kiedy Przyjaciele odchodzą…A to był piękny, dobry Przyjaciel!!! Wielkiego serca i inteligencji!!! Żegnam Cię Darku…

Rodzinie i przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej