Połącz się z nami

Znamy piosenkę, która reprezentować będzie nasz kraj na Eurowizji! Tulia awansowała w rankingu!

News

Znamy piosenkę, która reprezentować będzie nasz kraj na Eurowizji! Tulia awansowała w rankingu!

Opublikowana została piosenka, która reprezentować będzie Polskę na konkursie Eurowizji w Tel Awiwie! Notowania bukmacherów zdecydowanie wzrosły!

W piątek, 8 marca 2019 roku, w późnych godzinach popołudniowych nastąpiła oficjalna premiera nowej dwujęzycznej wersji singla ”Pali się (Fire of Love)” zespołu Tulia. Wtedy też światło dzienne ujrzał teledysk do tego utworu. To z tą piosenką zespół będzie reprezentował nasz kraj na tegorocznym, 64-tym już, konkursie Eurowizji w Tel Awiwie, w Izraelu. ”Pali się (Fire of Love)” jest to niezwykle rockowa, pobudzająca do życia piosenka z melodyjnym, szybko wpadającym w ucho refrenem.

W teledysku do utworu można odnaleźć inspiracje nominowanym do tegorocznego Oskara filmem „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego. W końcu „Zimna Wojna” odniosła światowy sukces, może Tulii to również się uda? Miejmy taką nadzieję!

15 lutego 2019 roku okazało się, że zespół Tulia został wybrany na polskiego reprezentanta Eurowizji przez specjalną Komisję Konkursową TVP w czasie wewnętrznych wyborów. Dziewczyny z Tulii będą 22 reprezentantkami Polki na międzynarodowym konkursie Eurowizji.
Tulia to zespół folkowy. Tworzą go cztery młode i pełne energii dziewczyny – Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak, od której imienia zespół wziął swoją nazwę. Muzyka zespołu Tulia jest bardzo oryginalna, a przez to charakterystyczna. Jest to połączenie polskiej muzyki ludowej z nowoczesnymi, ostrzejszymi dźwiękami. Na koncie zespołu są covery znanych, nie tylko polskich utworów, dziewczyny nagrały m.in. swoje, folkowe wersje przebojów Dawida Podsiadło, Ani Dąbrowskiej, Grzegorza Ciechowskiego, a także Metaliki, czy Depeche Mode. W maju zeszłego roku Tulia wydała swój debiutanci album, który spotkał się ze znakomitym przyjęciem ze strony słuchaczy i bardzo szybko pokrył się platyną.

Półfinał z polskim udziałem będzie pierwszym z dwóch półfinałów i odbędzie się 14 maja. Koncert finałowy zobaczymy 4 dni później – 18 maja.

Po opublikowaniu piosenki, Tulia zdecydowanie awansowała w notowaniach bukmacherów.  Wcześniej plasowała się w okolicach 30 miejsca. Po premierze piosenki awansowała o 10 pozycji! 

Zobacz i posłuchaj konkursowej wersji piosenki:

Pozostaje nam tylko trzymać kciuki za polskie uczestniczki. Wydaje się, że z tak dobrze i mocno brzmiącym utworem mają one bardzo duże szanse na zajęcie dobrego miejsca a kto wie… może i na upragnione zwycięstwo…???

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry