Znana drogeria zamyka sklepy w Polsce!

11 lipca 2024
Przez: : M.S.

Znana sieć drogeryjna podjęła decyzję o zamknięciu kolejnych placówek w Polsce. Przyczyną tej sytuacji są rosnące koszty operacyjne oraz intensywna konkurencja na rynku. Najnowsze zamknięcie dotyczy sklepu zlokalizowanego przy stacji Metro w Warszawie.

Problemy z wynajmem i rosnące koszty

Portal “wiadomoscikosmetyczne.pl” donosi, że jednym z głównych powodów zamknięcia sklepu była niemożność renegocjacji umowy najmu oraz wzrastające stawki czynszu. Pomimo modernizacji przeprowadzonej w 2016 roku, zarząd sieci podjął trudną decyzję o zakończeniu działalności tej placówki. Edward Komendacki, wiceprezes ds. operacyjnych spółki Natura, podkreślił, że decyzja była odwlekana w czasie, a klienci mogą wkrótce spodziewać się nowej, bardziej atrakcyjnej lokalizacji.

Redukcja liczby placówek

Obecnie sieć Drogerii Natura liczy około 230 sklepów, co oznacza znaczną redukcję z 252 placówek, które działały jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Przyczyną zamykania kolejnych sklepów są nie tylko rosnące koszty wynajmu i energii elektrycznej, ale również zmieniające się preferencje konsumentów, którzy coraz częściej wybierają zakupy online.

Działania optymalizacyjne i innowacje technologiczne

Aby poprawić swoją efektywność, Drogeria Natura wprowadza nowe technologie oraz optymalizuje swoje procesy. W 2023 roku firma skupiła się na wdrażaniu innowacji w logistyce, transporcie, handlu elektronicznym oraz usprawnianiu procesów w sklepach stacjonarnych, takich jak kasy samoobsługowe i zarządzanie zapasami.

Historia i rozwój Drogerii Natura

Drogerie Natura są jedną z najstarszych sieci drogeryjnych w Polsce, działającą od 1997 roku. Zarządzana przez spółkę Natura Sp. z o.o., od 2014 roku jest częścią firmy Pelion SA. Obecnie sieć obejmuje około 230 sklepów stacjonarnych oraz sklep internetowy, oferujący szeroki wybór marek kosmetyczno-drogeryjnych, w tym produkty o naturalnym składzie.

Nagrody i wyróżnienia

Drogerie Natura zdobyły wiele prestiżowych nagród, w tym tytuły Superbrands Created In Poland w latach 2014-2017 oraz Gwiazdę Jakości Obsługi w 2018 roku. Sieć konsekwentnie dąży do zaspokajania potrzeb swoich klientów poprzez rozwijanie oferty produktowej i podnoszenie standardów obsługi.

Drogeria Natura
Drogeria Natura

Zamknięcie kolejnych placówek Drogerii Natura jest efektem trudnych warunków rynkowych i rosnących kosztów operacyjnych. Jednak dzięki wprowadzaniu innowacji i optymalizacji procesów, sieć stara się zwiększyć swoją efektywność i pozostać konkurencyjna na rynku. Klienci mogą liczyć na dalszy rozwój oferty oraz nowe lokalizacje, które wkrótce zastąpią zamykane sklepy.

Źródło zdjęcia:

Autorstwa Warszawska rog Szerokiej, Tomaszow Mazowiecki – Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68996533

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej