24 września – nowa data końca świata?! To zmierza w kierunku naszej planety

21 września 2023
Przez: : B.Z

24 września to nowa data końca świata? Według naukowców z NASA, w stronę naszej planty nieuchronnie zmierza potężna asteroida. Wyliczają oni, że Bennu – jeżeli rzeczywiście uderzy w Ziemię – będzie mieć moc równą 24 bombom atomowym. Oznacza to tylko jedno, czyli całkowity kataklizm. Jak duże są szanse, że wielka asteroida trafi w nasza planetę? Według informacji Daily Mail szansa na zderzenie Bennu z Ziemią jest pięciokrotnie mniejsza niż ryzyko, że trafi nas piorun“.

24 września – nowa data końca świata?! To zmierza w kierunku naszej planety

Najgłośniejszy, niedoszły “koniec świata” przypadał ostatnio na rok 2012. Teraz okazuje się jednak, że mamy do czynienia z nową datą potencjalnej zagłady. O wszystkim donosi serwis o2.pl, powołując się na Daily Mail oraz dane pochodzące z agencji kosmicznej NASA. Co ważne, tych przesłanek naprawdę nie warto lekceważyć, bo naprawdę coś może być na rzeczy. Mianowicie, chodzi o wielka asteroidę, która zmierza w kierunku naszej planety. Czy jednak dojdzie do uderzenia?

Pierwsze wyliczenia mówią o tym, że w przypadku dojścia do kolizji potężnej asteroidy z Ziemią, wybuch będzie mieć moc równą 24 bombom atomowym. A jaka jest szansa na taki rozwój zdarzeń? Daily Mail wylicza, że “szansa na zderzenie Bennu z Ziemią jest pięciokrotnie mniejsza niż ryzyko, że trafi nas piorun”. Oznacza to, że szanse są naprawdę małe, ale wcale nie zerowe i trzeba poważnie rozpatrywać ten przypadek w kontekście potencjalnej zagłady. Kiedy dokładnie mogłoby dojść do uderzenia?

ZOBACZ TAKŻE: Aneta Glam demaskuje partnera Derpenski: “Krzysiu, a nie żaden miliarder Jack”! Doczekała się mocnej odpowiedzi!

Wtedy asteroida może uderzyć w naszą planetę. Naukowcy z NASA podali dokładny termin

Według wyliczeń naukowców z NASA, którzy dysponują doskonałymi komputerami i programami, asteroida może uderzyć w naszą planetę za 159 lat. Podali nawet dokładny termin – 24 września 2182 roku.

Serwis o2.pl pisze o Dante Laurettcie z Uniwersytetu w Arizonie, który prowadzi badania na temat opisywanej asteroidy. Według niego, istnieje 10 procent szans na to, że uderzy ona w Ziemię:

Badania dotyczące Bennu prowadzi m.in. Dante Laurett z Uniwersytetu w Arizonie. Uważa on, że istnieje 46 proc. szansy na to, iż asteroida uderzy w Słońce. Ryzyko uderzenia w Wenus szacuje się w granicach 26 proc., natomiast w kontekście Ziemi jest to tylko 10 proc.

źródło: o2.pl, Daily Mail

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej