Adam Małysz wysłał wiadomość do Dawida Kubackiego. Skoczek odpisał…

21 marca 2023
Przez: : W.M.

Dawid Kubacki w niedzielę niespodziewanie zrezygnował z dalszego udział w cyklu Raw Air. Skoczek narciarski po pewnym czasie opublikował krótkie wyjaśniania. Jak się okazało, żona Kubackiego trafiła do szpitala, a lekarze walczą o jej życie. Dawid na słowa wsparcia mógł liczyć między innymi od Adama Małysza.

W niedzielę 19 marca fani skoków narciarskich oglądać mogli ostatni konkurs z cyklu Raw Air. Jednym ze sportowców, który miał szanse znaleźć się na podium, był oczywiście nasz rodak Dawid Kubacki, jednak jeszcze przed rozpoczęciem konkursu, okazało się, że 33-latek zrezygnował z dalszej rywalizacji.

W poniedziałek na profilu Dawida pojawił się nowy post, w którym Kubacki wyjaśnił powód swojej nieobecności i nagły powrót do Polski. Skoczek wyznał, że jego żona znalazła się w szpitalu, a lekarze walczą o jej życie.

“Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia😔 Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze.”

Adam Małysz o stanie zdrowia żony Kubackiego

Dawid Kubacki nie zdradził szczegółów dotyczących stanu zdrowia ukochanej. Po kilku godzinach głos w sprawie zabrał ojciec skoczka, który w rozmowie z Super Expressem wyjawił, że żona Dawida zabrana została do szpitala w niedzielny poranek z powodu problemów kardiologicznych. Skoczek, gdy tylko dowiedział się o stanie żony, momentalnie podjął decyzję o rezygnacji z konkursu i wrócił do Polski.

Zobacz także: Dlaczego Marta Kubacka trafiła do szpitala? Ojciec Dawida Kubackiego wyjawił szczegóły…

Kubacki może liczyć na wsparcie wielu osób, które trzymają kciuki za szybki powrót do zdrowia jego żony Marty, a pomocną dłoń do skoczka wyciągnął między innymi Adam Małysz.

Były skoczek narciarski i aktualnie prezes Polskiego Związku Narciarskiego w rozmowie z Interią wyjawił, że Kubacki może liczyć na pełne wsparcie w razie potrzeby. Małysz wysłał mu wiadomość.

„Wspieramy Dawida, jak możemy. W tej chwili modlimy się za niego. Ma od nas gwarancję, że jeżeli będzie potrzebował z naszej strony jakiejkolwiek pomocy, to natychmiast ją otrzyma. Napisałem do niego SMS-a w tej sprawie. Odpisał: “Tak, oczywiście, dziękuję” – powiedział Małysz

Adam Małysz podkreślił, że on sam w czasach kiedy jeszcze skakał, bardzo martwił się o rodzinę, jednak tragedia, jaką przeżywa aktualnie Dawid, jest nieporównywalna.

„Sam jako zawodnik wiele dni w roku przebywałem poza domem. Zawsze się człowiek martwił o swoich najbliższych, to naturalne. Pamiętam dokładnie, co czułem, kiedy dowiedziałem się, że ciężko zachorował mój teść. Ale to na pewno sytuacja nie tak dramatyczna i nieporównywalna z tym, co przeżywa teraz Dawid” — dodał dla Interii Małysz

Adam Małysz, fot. AKPA
Dawid Kubacki, fot. AKPA

źródło: Interia/Akpa/Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej